Panairi i artit në Tiranë, marrin pjesë nxënësit e shkollave artistike

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në panairin e artit të organizuar nga shkollat artistike në vend, ndërsa shoqërohej nga disa prej ministreve.

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” është veshur nga arti i të rinjve sot.

Muzikë, kërcim, piktura dhe skulptura të krijuara nga nxënës të shkollave të ndryshme të vendit janë mbledhur për të promovuar krijimet e tyre.

Në mes pikturave ishte edhe një pikturë e kryeministrit e krijuar nga fëmijët.

“Program i artit dhe i zejeve të përgatitet sa më mirë dhe të hyjë në gjithë sistemin e shkollës që do të përfshijë të gjitha shkollat. Të ketë aktivitet jo vetëm brenda shkollave por edhe mes shkollave me konkurse, me çmime, lokale, kombëtare, duhet të jetë një sistem komplet siç kemi folur”, tha Rama.


Të fundit

Panairi i artit në Tiranë, marrin pjesë nxënësit e shkollave artistike

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në panairin e artit të organizuar nga shkollat artistike në vend, ndërsa shoqërohej nga...

Pëllumb Kulla rrëfen batutat e Dritëro Agollit me Enver Hoxhën: Shkurt o shoku Enver, unë me një nga këto nuk do të martohesha kurrë

Fjala e dramaturgut Pëllumb Kulla në veprimtarisë shkencore jubilare “Migjeni dhe Dritëroi – dy shkrimtarë me vështrim nga e ardhmja” në Akademinë e Shkencave...

Politikanët e Britanisë homazhe për vrasjen makabre të deputetit Amess (Foto)

Të afërmit e deputetit konservator Sir David Amess iu bashkuan sot kryeministrit dhe qindra banorëve lokalë për të bërë homazhe për vdekjen e politikanit...

Uzinat në Shqipëri para viteve ’90

https://www.youtube.com/watch?v=QYOTHNERC90&ab_channel=FJALAWEB

Përmbyset zetori në Lushnjë, plagosen 3 persona! Një vajzë 10-vjeçare niset drejt Spitalit të Traumës në Tiranë

Një aksident i rëndë është shënuar pasditen e kësaj të shtune në Lushnje. Sipas News24, një zetor është përmbysur e për pasojë janë plagosur 3...

Lajme të tjera

Web TV