Temperatura në rritje, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në vendin tonë do të mbizotërojnë vranësira të lehta në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa në zonat malore do të ketë vranësira më të shpeshta. Ndërkohë që temperaturat e ajrit do të jenë në rritje.

Sipas MeteoAlb vlerat e larta barike do të kushtëzojnë mot të kthjellët dhe kalime të lehta vranësirash në një pjesë të mirë të vendit, ku më të theksuara kthjellimet do të jenë në bregdet dhe zonën e ulët, por herë pas here do të kenë kalime vranësirash të lehta.

Ndërsa në zonat malore parashikohet që vranësirat të jenë më të shpeshta duke sjellë shira të papërfillshëm në ekstremin jugor-juglindor.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 22°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior -Veriperëndimor duke sjellë në det dallgëzim 2 ballë.


Të fundit

Temperatura në rritje, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Në vendin tonë do të mbizotërojnë vranësira të lehta në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa në zonat...

Zjarr në një pallat në Tiranë/ Gruaja hidhet nga ballkoni për t’u shpëtuar flakëve, vdes në spital

Një ngjarja e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në zonën e Astirit në Tiranë, pasi një apartament në katin e tretë të një...

“Non grata”/ Berisha “dënohet” përjetë në SHBA

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, në një qëndrim të saj ka “shuar” ëdo shpresë të ish-kryeministrit Sali Berisha se mund të ndryshojë vendimi...

E rëndë/ 4 turistë rusë humbin jetën nga asfiksia në një hotel me 5 yje në Kavajë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme, ku 4 turistë, 2 burra dhe 2 gra, janë gjetur të vdekur, brenda një saune...

Lajme të tjera

Web TV