Drama koreane ‘Squid Game’, fëmijët veshin kostume të ngjashme dhe imitojnë protagonistët (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Drama koreane “Squid Game” është shndërruar në një fenomen global. Ndikimi i tij në diskutimet e përditshmërisë ka qenë i madh sidomos te fëmijët për shkak edhe të imazheve dhe mesazheve të forta që përcjell.

Pasi memet kanë “pushtuar” internetin, një grup fëmijësh nga Nigeria vendosën të rikrijojnë disa skena të serialit dhe të sjellin një “Squid Game” ndryshe, me një buxhet shumë të ulët.

Të veshur me kostume të ngjashme dhe “nën petkun” e personazheve, grupi i fëmijëve ka realizuar skena që janë “përqafuar” nga publiku.

Ajo që “vodhi” vëmendjen ishte edhe portretizimi i kukullës karakteristike nga loja e parë e “Squid Game”.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ikorodu bois (@ikorodu_bois)


 

 

Të fundit

Drama koreane ‘Squid Game’, fëmijët veshin kostume të ngjashme dhe imitojnë protagonistët (Video)

Drama koreane “Squid Game” është shndërruar në një fenomen global. Ndikimi i tij në diskutimet e përditshmërisë ka qenë...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Identifikimi biometrik krijon vonesa,do të votohet edhe pas orës 19:00

Për shkak të vonesave të shkaktuara nga sistemi i ri i identifikimit biometrik, Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ)në Maqedoninë  e Veriut ka vendosur se të...

OSHEE njofton ndërprerje të energjisë në disa zona të Tiranës

OSHEE njofton se ditën e martë dhe të mërkurë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës për shkak të...

Miliarderi që planifikon qytetin e së ardhmes, ja sa do të kushtojë

Ndërsa shumë miliarderë kanë si prioritet hapësirën, të tjerë kanë një pikëpamje të ndryshme për jetën, duke e kthyer vëmendjen drejt planetit Tokë. Midis...

Evropa goditet nga çmime rekord të energjisë

Çmimet e energjisë kanë alarmuar udhëheqësit evropianë dhe trazuan tregjet globale në javët e para të tetorit, duke ngritur shqetësimet për një krizë karburanti...

Lajme të tjera

Web TV