Kapen 256 kg kanabis pranë kufirit greko-shqiptar, në pranga dy persona

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Policia e Thesprotia në zonën e Prevezës pranë kufirit me Shqipërinë, bënë arrestimin e dy personave pas një ndjekje.

Kontrolli, sipas informacioneve, filloi në zonën e Igumenicës dhe u pasua nga një ndjekje derisa automjeti u ndal dhe u arrestuar shoferi.

Brenda automjetit ishin tetë çanta me kanabis të papërpunuar që peshonin 256 kilogramë.
Makina që transportonte drogën i përkiste një burri nga Amfilochia i cili u arrestua po ashtu nga policia e departamentit përkatës.

Shoferi sapo kishte pikasur policinë tentoi të largohej me shpejtësi, dhe ndjekja vijojë për disa kilometra.

Përveç kanabisit, policia I gjeti edhe dy paketime heroine me peshë 6.9 gram.


Të fundit

Po ngjiteshin në Malin e Çikës, bien dy turistë holandezë

Dy turistë holandezë janë bërë protagonistë të një incidenti pasditen e sotme teksa janë ngjitur në Malin e Çikës....

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore...

100 vjet më parë: Çekrezi dhe njohja e Shqipërisë nga SHBA

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1920, Kostandin Çekrezi nga Ziçishti, njeri i shkolluar në Harvard, nuk linte rast pa ndërhyrë pranë Departamentit të...

Një portë në Mars? Fotoja e roverit të NASA-s që po çmend rrjetin!

Nuk është hera e parë që imazhet nga Marsi ngjallin kureshtje të madhe, por një foto e realizuar këto ditë nga roveri Curiosity i...

Bombardimet ruse i marrin jetën 10 civilëve në Ukrainë

Bombardimet ruse në qytetin lindor të Ukrainës, Sievierodonetsk, kanë vrarë 10 civilë, sipas guvernatorit rajonal. Krahu lindor i Ukrainës është përballur me bombardime të vazhdueshme...

Lajme të tjera

Web TV