Nis ‘Maratona e Tiranës’, Veliaj: Mes vrapuesve, 1 mijë janë nga 35 vende të ndryshme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në nisje të Maratonës së Tiranës, kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj ka mbajtur një fjalë përshëndetëse për të gjithë garuesit. Veliaj tha se në këtë maratonë marrin pjesë edhe 1 mijë veta nga 35 vende të ndryshme të botës, ndërsa në të ka dhe kauza të rëndësishme siç është ajo e refugjatëve.

“Faleminderit që keni mbushur Tiranën plot me gëzim, falenderoj ata 1 mijë veta që kanë ardhur nga 35 shtete të ndryshme. Ne jemi zyrtarisht të hapur dhe rikthimi i Maratonës pas dy vitesh mungesë është ndoshta shenja më e bukur e një Tiranë që do t’i rikthehet normalitetit dhe jetës aktive.

Shumica sot do vrapojnë për qefin e tyre, ndërkohë që kam një konsideratë të veçantë për një kauzë dhe një nga kauzat më të mëdha është “vrapo për refugjatët” , për të treguar se ne jemi një vend i hapur dhe nuk harrojmë nga ku kemi ardhur. Një respekt për këtë kauza jo vetëm për refugjatët që janë strehuar në Shqipëri por në të gjithë vendet. Vendi ynë me 144 nacionalitete të ndryshme është një derë e hapur për të gjithë”, tha Veliaj.


Të fundit

Nis ‘Maratona e Tiranës’, Veliaj: Mes vrapuesve, 1 mijë janë nga 35 vende të ndryshme

Në nisje të Maratonës së Tiranës, kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj ka mbajtur një fjalë përshëndetëse për të...

I diplomuar në Touluzë, në ’44-ën denoncoi komunizmin në “Majestik” të Korçës/ Historia e panjohur e juristit që vuajti 15 vjet burg dhe punoi...

Publikohet historia e dhimbshme të Fetih Selenicës me origjinë nga Kolonja, i cili në periudhën e Monarkisë së Zogut u diplomua për Drejtësi në...

Arrestohet 22-vjeçari shqiptar në Itali, policia i gjen në makinë drogë me vlerë 150 mijë euro

Një 22 vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali, pasi është kapur në flagrancë me 19 kilogram kanabis në makinën e tij. Mediat italiane bëjnë me...

Rama e nis ditën me një video nga Burreli: Shihni si ka ndryshuar parku i Mbretëreshës Geraldinë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të diele me pamje nga parku i rinovuar i Mbretëreshës Geraldinë në Burrel. Në videon e...

Broja flet për BBC pas golit të parë në Premier League: Ëndërr e bërë realitet

Armando Broja ka shënuar ditën e sotme golin e parë në Premier League në ndeshjen e parë të nisur si titullar më Southampton përballë...

Lajme të tjera

Web TV