Partizani harron shijen e fitores, mbyllet në barazim sfida me Kukësin në “Air Albania”

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Partizani dhe Kukësi janë ndarë në barazim 1-1, në sfidën e vlefshme për javën e 5-të në Abissnet Superiore. Sfida e zhvilluar ishte me të vërtetë spektakolare, ku nuk munguan golat dhe rastet, por në fund nuk kishte një fitues.

Pjesa e parë ishte disi e qetë nga të dyja skuadrat, duke u mbyllur me rrjeta të paprekura. Në 45 minutat e dyta, skuadrat tentuan më shumë në sulm dhe u realizuan dy gola.

Fillimisht ishte Tedi Cara, i cili në minutën e 65-të, shfrytëzoi në mënyrë të shkëlqyer një asist të Emiljano Mustës, për ta dërguar topin në rrjetë, duke i dhënë avantazhin Partizanit.

Megjithatë ky avantazh zgjati vetëm 5 minuta, pasi në minutën e 70-të Feijao pas një krosimi të Milunovic, gjuan bukur me kokë dhe e ndal topin në fundin e rrjetës.

Të kuqtë kishin edhe disa raste të tjera për shënim, por portieri Tafas, nuk lejoi topin të shkonte në rrjetë. Kështu Partizani vazhdon të mos njohë fitore për këtë sezon në Superiore dhe pas javës së 5-të, mban vendin e shtatë me 4 pikë, ndërsa Kukësi i bashkohet Tiranës, Teutës dhe Egnatias në krye me 8 pikë.


Të fundit

Defekt në ashensorin e QSUT, lëndohen punonjësi shëndetësor dhe pacientja

Një punonjës spitali dhe një paciente, kanë mbetur të bllokuar në ashensor në Spitalin “Nënë Tereza”. Burime zyrtare të...

Analistët ushtarakë: Rusia ka pësuar humbje në ushtri, ka hequr dorë nga rrethimi i…

Trupat ruse ka të ngjarë të kenë hequr dorë nga një “rrethim në shkallë të gjerë” të trupave ukrainase nga Donetsk në qytetin Izyum,...

A po i rikthehet Kosova opsionit të gazit?

Qeveria e Kosovës e ka lënë të hapur mundësinë e kyçjes në rrjetin e Gazsjellësit të Trans-Adriatikut (TAP), pasi vitin e kaluar nuk e...

Largohet pa zhurmë Pëllumb Zaimi, koloneli i hekurt i ushtrisë

Nga Leonard Veizi Ai ishte një ushtarak i hekurt, kolonel në gradë. Dhe ishte i aftë të ngrinte në kushtrim luftarak një batalion alpin, një...

Kreu i shtetit/ Politika “djeg” presidentin në raundin e parë

Afati i fundit për të gjetur një emër konsensual mes shumicës dhe pakicës parlamentare përfundoi dje pa asnjë kandidat. Raundi i parë u dogj...

Lajme të tjera

Web TV