Rama publikon videon nga “Maratona e Tiranës”: Një traditë e re që rikthehet pas vitit të vështirë të 2020-s

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar në “Facebook” një video të shkëputur nga “Maratona e Tiranës”.

Rama shprehet se tashmë “Maratona e Tiranës” është një traditë e re cila rikthehet pas një viti të vështirë pandemik.

“Maratona e Tiranës një traditë e re që rikthehet pas vitit të stërvështirë 2020”, shkruan kryeministri bashkangjitur videos së publikuar.

Sot është edicioni i pestë i “Maratonës së Tiranës” në të cilën marrin pjesë sportistë profesionistë dhe amatorë nga e gjithë bota.


Të fundit

Demokrati nuk përmbahet përballë Berishës: Të dua më shumë se fëmijët e mi

Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka zhvilluar takimin e radhës në qytetin e Lezhës. Gjatë takimit, një demokrat nuk...

“90 minuta deri në jetë a vdekje”/ Titujt kryesorë sportivë për ditën e sotme

Fundi i kampionateve dhe ndeshjet vendimtare për objektivat e skuadrave të caktuara ishin në fokus të gazetave kryesore sportive. Për me tepër ndiqni titujt kryesorë...

“Folëm për pasojat e…”/ Rama zbardh takimin me ish-sekretarin Amerikan, Mike Pompeo

Një takim mjaft miqësor mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ndodhet për një vizitë në vendin tonë. Kreu...

“Sekretari Pompeo më emëroi në Tiranë”, Kim: Shqipëria model, po kontribuon për botën

Në kuadër të konferencës për 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim pohoi se bashkëpunimi mes dy vendeve do...

Cila ishte ngjarja më e ngarkuar në histori

Shifrat flasin vetë: masat po mobilizohen më shumë për fenë sesa për politikën. Këtu janë ngjarjet më të ndjekura të dekadave të fundit në...

Lajme të tjera

Web TV