Tërmet me magnitudë 4.8 ballë në Lezhë, lëkundjet ndihen dhe në Tiranë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në vend, me epiqendër në Lezhë.

Sipas të dhënave paraprake termeti ka qenë me magnitutë 4.8 ballë të shkallës rihter.

Tërmeti është ndjerë 52 km në veriperëndim të Tiranës dhe 6 km në verilindje të Lezhës.


Të fundit

Horoskopi ditor, 18 tetor 2021

Dashi Me shumë gjasa, çiftet që kanë pasur prej kohësh probleme mund të konsiderojnë ndarjen. Në lidhje me financat, situata...

Thirrja dramatike e ekspertëve për vaksinim: Po vdesin të rinjtë nga COVID-19

Autoritetet greke u bëjnë thirrje të rinjve që të vijojnë procesin e vaksinimit për t’u mbrojtur nga COVID-19. Ekspertët shprehen se po rriten vdekjet...

Nesër nis viti i ri akademik/ Kushi uron studentët dhe pedagogët, thirrje për vaksinim

Të hënën do të nisë dhe viti akademik 2021-2022 ku ndryshe nga një vit më parë studentët do të jenë në auditor me kushtin...

Jeff Bezos “bie nga froni”, nuk është më njeriu më i pasur në botë

Pasuria neto e Elon Musk ka tejkaluar shifrën e 230 miliardë dollarëve duke e bërë atë njeriun më të pasur në planet. Aksionet në...

Tërmet me magnitudë 4.8 ballë në Lezhë, lëkundjet ndihen dhe në Tiranë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në vend, me epiqendër në Lezhë. Sipas të dhënave paraprake termeti ka qenë me magnitutë 4.8 ballë të shkallës...

Lajme të tjera

Web TV