Vdekja e 4 turistëve në Qerret, reagon Ambasada ruse: Jemi në kontakt me agjencitë ligjzbatuese, po hetohen rrethanat e ngjarjes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasada ruse ka reaguar për vdekjen e katër turistëve rusë në Qerret të Kavajës.

Nëpërmjet një njoftimi, ambasada shkruan se po vijojnë hetimet për të zbuluar shkaqet e ngjarjes, ndërsa bëjnë me dije se janë në kontakt të vazhdueshëm me organet ligjzbatuese.

Gjithashtu në reagimin e Ambasadës Ruse theksohet se pritet një hetim i plotë nga ana e Shqipërisë për të zbardhur shkaqet e vdekjeve.

“Rreth vdekjes së katër shtetasve rusë në Shqipëri. Ambasada ruse në Shqipëri konfirmon vdekjen e katër shtetasve rusë (Natalia Burenkova, Sergey Burenkov, Ekaterina Burenkaya dhe Nikita Belousov) në një hotel afër qytetit një kafe.

Departamenti Konsullor i Ambasadës është në kontakt të vazhdueshëm me agjencitë ligjzbatuese të vendit dhe heton rrethanat e asaj që ka ndodhur. Ne llogarisim një hetim të plotë nga pala shqiptare e shkaqeve të vdekjes së rusëve. Njoftohen të afërmit e të ndjerit. Do të ketë riatdhesim të trupave në vendlindje”, thuhet në njoftim.


Të fundit

Vdekja e 4 turistëve në Qerret, reagon Ambasada ruse: Jemi në kontakt me agjencitë ligjzbatuese, po hetohen rrethanat e ngjarjes

Ambasada ruse ka reaguar për vdekjen e katër turistëve rusë në Qerret të Kavajës. Nëpërmjet një njoftimi, ambasada shkruan se...

Rama publikon videon nga “Maratona e Tiranës”: Një traditë e re që rikthehet pas vitit të vështirë të 2020-s

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar në “Facebook” një video të shkëputur nga “Maratona e Tiranës”. Rama shprehet se tashmë “Maratona e Tiranës” është një traditë...

Kapen 256 kg kanabis pranë kufirit greko-shqiptar, në pranga dy persona

Policia e Thesprotia në zonën e Prevezës pranë kufirit me Shqipërinë, bënë arrestimin e dy personave pas një ndjekje. Kontrolli, sipas informacioneve, filloi në zonën...

“Rolling Hills” në librin e historisë, Braçe: Aty jetojnë njerëz që s’e njohin fshatin, me makina Bentley e Mercedes

Deputeti Erion Braçe ka reaguar në lidhje me skandalin e librit të historisë së fëmijëve të klasës së katër në Shqipëri. Në libër modeli...

Garuesit e veçantë të maratonës, mes tyre edhe çifti i njohur afgan (Foto)

Një kategori e veçantë e Maratonës së Tiranës është ajo “We too”. Në këtë kategori marrin pjesë persona me nevoja të veçanta dhe paraplegjikë...

Lajme të tjera

Web TV