Zgjedhjet lokale në Kosovë, përfundon procesi i votimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka përfunduar pa incidente të mëdha procesi zgjedhor sot në Kosovë. Qytetarët iu janë drejtuar kutive të votimit në 38 komuna, për t’i zgjedhur përfaqësuesit e tyre lokal, asamblistët dhe kryetarët.

Të gjitha qendrat e votimit u hapën me kohë në orën 07:00 të mëngjesit dhe vetëm disa minuta më parë në orën 19:00.

Në këto zgjedhje të drejtë vote kishin 1 milion e 885 mijë e 448 qytetarë. Numri i qendrave të votimit në tërë Kosovën ka qenë 883 ndërkaq i vendvotimeve ishte 2,477.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka raportuar për mediat, se pritet që rezultatet e para të publikohen brenda ditës së sotme.


Të fundit

Zgjedhjet lokale në Kosovë, përfundon procesi i votimit

Ka përfunduar pa incidente të mëdha procesi zgjedhor sot në Kosovë. Qytetarët iu janë drejtuar kutive të votimit në...

U raportua për sulm me granata në pikën kufitare Jarinjë, policia: Ishte plumb qorr,

Policia e Kosovës ka përgënjeshtruar lajmin se pika kufitare e Jarinjës është sulmuar me granata, por konfirmon se ka ndodhur një incident. Sipas një deklaraate...

“Po shkojmë drejt humnerës”, Papa Françesku kërkon një rrogë universale për të pamundurit

Papa Françesku thotë se është koha që të garantohet një pagë universale për çdo person në botë, në mënyrë që të pamundurit të sigurojnë...

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton del nga spitali

Ish -Presidenti i Shteteve të Bashkuara Bill Clinton ka dalë nga spitali ku u trajtua prej ditësh për infeksion të traktit urinar. Clinton doli...

Drama koreane ‘Squid Game’, fëmijët veshin kostume të ngjashme dhe imitojnë protagonistët (Video)

Drama koreane “Squid Game” është shndërruar në një fenomen global. Ndikimi i tij në diskutimet e përditshmërisë ka qenë i madh sidomos te fëmijët...

Lajme të tjera

Web TV