Prapaskenat e ndeshjes Shqipëri-Poloni/ Stafi polak akuza shqiptarëve: Nuk na kërkuan asnjëherë falje

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Jakub Kviatkovski, zëdhënësi për shtyp i polakëve, iu kthye sërish ngjarjes së ndodhur në Tiranë në ndeshjen Shqipëri-Poloni dhe për mediat vendëse ka folur për incidentin dhe çfarë ndodhi në korridorin e dhomave të zhveshjes. Ai ka përmendur se ka debatuar ashpër me një person nga stafi i Shqipërisë dhe gjithashtu kujton se askush nga lojtarët shqiptarë dhe stafi nuk ka kërkuar ndjesë për incidentin.

INCIDENTI – “Që në fillim të ndeshjes, atmosfera në stadium ishte shumë e nxehtë. Si fillim shqiptarët fërshëllyen himnin kombëtar të Polonisë. Atmosfera negative u përshkallëzua pas golit në të 77-ën, kur shishet dhe objektet e tjera ranë në formë breshëri mbi kokat e polakëve. Nuk ishin një, dy, tri, por dyqind shishe. Edhe pas incidentit, ata kishin një mëri, askush nga stafi shqiptar dhe nga futbollistët nuk na kërkuan ndjesë për atë shëmti”.

PRAPASKENAT – Kviatkovski zbuloi prapaskenat e tunelit në ndeshjen e luajtur në Tiranë kur dy skuadrat iu drejtuan dhomave të zhveshjes për të bërë një pushim të detyruar. “Ata ishin të mërzitur me qëndrimin tonë ndaj gjyqtarit”. Dikush na bërtiti: ‘Çfarë po bën, çfarë po bën? Pse po largoheni nga fusha? Pse nuk doni të luani? Keni frikë?’ Unë i bërtita: ‘Çfarë po bën? Çfarë bëjnë tifozët tuaj? Gjyqtari ndaloi ndeshjen dhe urdhëroi të shkonim në dhomën e zhveshjes, kështu që ne zbritëm’”, përfundoi ai.


Të fundit

Prapaskenat e ndeshjes Shqipëri-Poloni/ Stafi polak akuza shqiptarëve: Nuk na kërkuan asnjëherë falje

Jakub Kviatkovski, zëdhënësi për shtyp i polakëve, iu kthye sërish ngjarjes së ndodhur në Tiranë në ndeshjen Shqipëri-Poloni dhe...

Sapo kishte dalë nga spitali/ 32-vjeçari përplaset me makinën, në gjendje të rëndë për jetën

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Beratit pasditen e sotme. Ngjarja ndodhi në rreth-rrotullimin në afërsi të Urës së Goricës. Në incident...

Ish-deputetja e PS, Edlira Bode emërohet në krye të spitalit të Traumës

Spitali i Traumës apo siç njihet ndryshe Spitali Ushtarak në Tiranë, nga sot do të ketë drjetues të ri. Burime bëjnë me dije se...

Strategjia Kombëtare për Rininë, Rama në Durrës: Në projektbuxhetin e ardhshëm, financim për laboratorët e informatikës

Gjatë një konsultimi publik me nxënës edhe studentë nga e gjithë Shqipëria, për strategjinë e re kombëtare për rininë, Kryeministri Rama u shpreh se...

Angelina Jolie shfaqet në tapetin e kuq me 5 fëmijët e saj

Angelina Jolie është shfaqur në tapetin e kuq, si rrallë herë, së bashku me 5 nga 6-të fëmijët e saj në premierën e filmit...

Lajme të tjera

Web TV