Publikohet në shqip “Pleshti”, biografia e parë zyrtare e Messit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lajm i mirë për dashamirësit e sportit e në veçanti të futbolllistit më të mirë në botë, Lionel Messit. Del në tregun shqiptar libri me jetën e Messit.

Ky libër me titull “Pleshti” është shkruar me shumë frymëzim nga autori, Gijem Balagè dhe e ka përkthyer në shqip një nga mjeshtrat e gazetarisë sportive, Fatmir Mëneri. Libri përfaqëson biografinë e parë dhe të vetme zyrtare të futbollistit të njohur.

Në këtë libër tregohet historia e jashtëzakonshme e “Pleshtit”.
“Messi, me atë trup imcak, me ato këmbë të vogla, gjoksin e vogël, me gjithë ato probleme të rritjes, nuk mund të luante në futbollin modern muskuloz, të rëndë e të fortë. Vetëm se Messi nuk donte t’ia dinte. Ndaj është dhe më i miri i të gjithëve”, është shprehur shkrimtari italian, Roberto Saviano.

Ndërsa Diego Maradona ka thënë: E pashë dhe menjëherë e ndjeva se do më zinte vendin.


Të fundit

Konstatohen 16 raste vjedhjesh të energjisë elektrike, arrestohen 2 persona

OSHEE ka evidentuar 16 raste të vjedhjes së energjisë elektrike në qytete të ndryshme të vendit tonë. Në pranga kanë...

Antonela Berisha me pushime në Dubai, ja kush është “sheiku” që e shoqëron

Antonela Berisha vazhdon të jetë nga personazhet me interes për publikun. Ajo së fundmi ka udhëtuar drejt Dubait e sigurisht nga atje nuk kanë munguar...

“Më ka futur në depresion”/ Beatrix Ramosaj rrëfen pasojat që i ka lënë Covid-19

Para disa ditësh, këngëtarja Beatrix Ramosaj zbuloi se ishte prekur nga Covid-19. Artistja qëndroi e karantinuar në shtëpi derisa e kaloi virusin, mirëpo tashmë...

Tërmeti godet përsëri Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Mbrëmjen e sotme një tërmet me magnitudë 3 i shkallës Rihter është regjistruar në Gjirokastër. Thellësia ka qenë 14 km. Lëkundja ka qenë e...

“Luftëtarë të shenjtë”/ Ministri taliban iu premton toka dhe para familjarëve të kamikazëve

Ushtruesi i detyrës së Ministrit të Brendshëm të talibanëve, Sirajuddin Haqqani, terrorist i kërkuar në gjithë botën dhe një nga zyrtarët më të lartë...

Lajme të tjera

Web TV