Tërmeti godet përsëri Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mbrëmjen e sotme një tërmet me magnitudë 3 i shkallës Rihter është regjistruar në Gjirokastër. Thellësia ka qenë 14 km. Lëkundja ka qenë e vogël dhe nuk raportohet për dëme materiale.

Goditja ka shkaktuar frikë te banorët. Ky është tërmeti i dytë që shkund Shqipërinë brenda pak ditëve, pasi të dielën u regjistrua një tjetër lëkundje e fortë, 4.5 Rihter në Lezhë, që shkaktoi dëme të vogla.


Të fundit

Tërmeti godet përsëri Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Mbrëmjen e sotme një tërmet me magnitudë 3 i shkallës Rihter është regjistruar në Gjirokastër. Thellësia ka qenë 14...

“Luftëtarë të shenjtë”/ Ministri taliban iu premton toka dhe para familjarëve të kamikazëve

Ushtruesi i detyrës së Ministrit të Brendshëm të talibanëve, Sirajuddin Haqqani, terrorist i kërkuar në gjithë botën dhe një nga zyrtarët më të lartë...

OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë, ja zonat që do të preken nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se gjatë ditës së mërkurë do të ndërpritet energjia elektrike në katër fshatra të Tiranës. Sipas njoftimit...

Ambasadorja Kim takim me Mirela Kumbaron: Shqipëria potencial si destinacion turistik i klasit botëror

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim është takuar pasditen e sotme me ministren e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro. Ambasada e SHBA ka...

Progres-raporti i KE, Xhaçka: Shqipëria gati të ulet në tryezën e bisedimeve

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar pas publikimit të progres-raportit të Komisionit Europian i cili ka sugjeruar hapjen e negociatave...

Lajme të tjera

Web TV