Administrata e Biden: Së shpejti vaksinohen fëmijët 5 deri në 11-vjeç

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Administrata e Biden njoftoi sot planin e saj për vaksinimin e fëmijëve të moshës 5 deri në 11 vjeç. Sipas njoftimit së shpejti fëmijët e kësaj grupmoshe do të marrin vaksinë kundër COVID-19.

Këtë vaksinë fëmijët mund ta marrin tek mjeku ose ndoshta në ambientet e shkollave. Ky njoftim vjen në një kohë që Pfizer pritet që të autorizohet për përdorimin tek fëmijët e vegjël brenda javës, shkruajnë mediat e huaja.

Koordinatori i Shtëpisë së Bardhë për Covid, Jeff Zients tha se është duke u përfunduar plani që të sigurohet vaksinimi tek kjo grupmoshë.

 


Të fundit

Administrata e Biden: Së shpejti vaksinohen fëmijët 5 deri në 11-vjeç

Administrata e Biden njoftoi sot planin e saj për vaksinimin e fëmijëve të moshës 5 deri në 11 vjeç....

Bitcoin thyen një tjetër rekord, ja çfarë çmimi arriti kriptomonedha

Monedha virtuale Bitcoin ka thyer një tjetër rekord. Kjo kriptovaluta ka arritur pasditen e sotme shifrën rekord, prej afro 65.6 mijë dollar. Thënë në...

Yuri Kim takon Kodhelin dhe Alizotin/ Rëndësia e partneritetit midis SHBA-ve dhe Shqipërisë i tejkalon politikat partiake

Ambasadorja Yuri Kim ka takuar sot drejtuesit e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme, Kryetaren Mimi Kodheli dhe Zëvendës Kryetarin Tomor Alizoti. Ambasada e SHBA...

Lajmi i fundit/ Përplasen tre makina në Vorë

Një aksident i trefishtë ka ndodhur në Vorë, pasditen e sotme. Burime për Fjala.al bëjnë me dije se tre makina janë përplasur me njëra-tjetrën. Policia ka...

Spiropali takim me ambasadorin e Austrisë/ “Vullnet për të votuar në Kuvend zgjatjen e mandatit të KPK dhe KP”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot në një takim ambasadorin e Austrisë Dr.Christian Steiner. “Biseduam me ambasadorin Steiner për marrëdhëniet...

Lajme të tjera

Web TV