Ekstradohet në Itali “mbreti” shqiptar i trafikut të kokainës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Autoritetet shqiptare kanë bërë ekstradimin në Itali të shtetasit Dorian Petoku, i arrestuar më 30 janar të vitit 2019 në Tiranë. Ai u arrestua në kuadër të operacionit të përbashkët me autoritetet italiane të koduar “Brasile loë cost”.

Dorian Petoku nuk është vetëm një trafikant droge, ai është një mbret i trafikut evropian të drogës dhe është një nga figurat më të spikatura të mafies shqiptare, e cila ka përmbytur Romën me kokainë, marijuanë dhe armë”, shkruajnë mediat italiane.

33-vjeçari akuzohet se është pjesë e një grupi që kishte tentuar të trafikonte 7 ton kokainë nga Brazili në Itali, por autoriteteve në Romë u kishte shpëtuar, ndërsa tashmë do të përballet me veprat penale. Në Itali për këtë dosje janë disa të arrestuar, mes të cilëve Silvano Mandolesi, Marcello Sciaffini, Salvatore Casamonica dhe malazezi Tomislav Pavloviç./MCN.tv


Të fundit

Ekstradohet në Itali “mbreti” shqiptar i trafikut të kokainës

Autoritetet shqiptare kanë bërë ekstradimin në Itali të shtetasit Dorian Petoku, i arrestuar më 30 janar të vitit 2019...

Ish-ushtarakët djegin makinat e deputetëve, ja çfarë kërkojnë

Deputetët e Kongresit në Guatemala u larguan të tmerruar dhe nga dalet e emergjencës pas një proteste të dhunshme të veteranëve të ushtrisë që...

“100 mijë infektime në ditë”, zyrtarët e shëndetësisë flasin për një dimër të vështirë

Sekretari i Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar Sajid Javid ka mbajtur pasditen e sotme një konferencë të jashtëzakonshme për situatën e rënde të Covid-19....

Parashikimi “i nxehtë” / Televizioni transmeton filmin erotik në vend të motit (VIDEO)

Parashikimi i motit në një televizion lokal në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ishte më shumë “se i nxehtë”. Teknikët e televizionit KREM, me bazë...

Serbët protesta në Kosovë, ja çfarë është paralajmëruar

Gjatë nëntorit, “E djathta serbe nga Serbia” pritet që të organizojë një tubim në veri të Kosovës, në mbështetje të komunitetit serb që jeton...

Lajme të tjera

Web TV