Gledis Nano në Lezhë: Nuk tolerohet asnjë punonjës policie që neglizhon detyrën apo bëhet palë me krimin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas operacionit policor të zhvilluar në Lezhë nga Policia e Shtetit në bashkëpunim me SPAK-un, drejtori i përgjithshëm Gledis Nano ka zhvilluar një takim me strukturat e Policisë vendore, duke prezantuar dhe drejtorin e ri të DVP Lezhë, Oltion Bistri.

Në fjalën e tij, Nano theksoi se nuk do të ketë aspak tolerancë për grupet kriminale dhe kultivimit të bimëve narkotike. Ndër të tjera, bëri të qartë se do ta kenë në krah për të arritur objektivat dhe bëri të qartë se asnjë punonjës policie nuk tolerohet nëse neglizhon detyrën apo bashkëpunon me krimin duke prishur imazhin e Policisë së Shtetit.

Nano: “Lufta pa kompromis ndaj grupeve kriminale dhe toleranca zero ndaj kultivimit të bimëve narkotike janë prioritet dhe sfidë, ndaj së bashku me drejtorin e ri të angazhoheni për t’i dhënë një impuls të ri jo vetëm kësaj sfide, por gjithë prioriteteve që ka Policia e Shtetit.

Më keni në krah në punën tuaj për të arritur objektivat, por ju siguroj se nuk do të tolerohet asnjë punonjës policie që neglizhon detyrën apo më keq akoma, që bëhet palë me krimin. Respektoni qytetarët, shërbejuni atyre duke iu ofruar një shërbim sa më cilësor, zbatoni ligjin dhe vetëm ligjin dhe ju siguroj se do jem përherë suporti juaj.

Disa punonjës policie brenda strukturës nuk mund ta prishin imazhin e Policisë së Shtetit, duke zhbërë punën e mirë që është bërë deri tani, ashtu sikurse disa individë të tjerë nuk mund ta sfidojnë Policinë”.


Të fundit

Gledis Nano në Lezhë: Nuk tolerohet asnjë punonjës policie që neglizhon detyrën apo bëhet palë me krimin

Pas operacionit policor të zhvilluar në Lezhë nga Policia e Shtetit në bashkëpunim me SPAK-un, drejtori i përgjithshëm Gledis...

Sonte me sytë nga qielli, ja çfarë duhet të dini për “Hënën e Gjuetarit”

Hëna e plotë e njohur si “Hëna e Gjuetarit” do të shfaqet sonte dhe shumë persona do ta kenë të vështirë të flenë. Ky...

Xhaçka: Në nëntor mbledhja e dy qeverive Kosovë-Shqipëri, ja cili do të jetë fokusi

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka në fjalën e saj pas mbledhjes së qeverisë është shprehur se në këtë mbledhje është diskutuar në...

Qeveria merr vendimin, ngrihet Drejtoria Anti-korrupsion, Manja: Do pastrojë administratën nga korrupsioni

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, tha në fund të mbledhjes së qeverisë se është vendosur ngritja e Drejtorisë Antikorrupsionit, që do të luftojë korrupsionin...

Furnizonin Norvegjinë me kokainë, SPAK godet grupin kriminal shqiptar

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar në datën 20.12.2019 ka regjistruar procedimin penal nr.132 të vitit 2019, për veprat penale të...

Lajme të tjera

Web TV