Rama: Jam krenar për patronazhistët, pa ta do ishim kthyer në një ‘Foltore’ dhe jo forcë fituese

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar edhe një herë punë e patronazhistëve duke u shprehur krenar për ta, edhe pse në progres raportin e KE kishte shqetësim për përdorimin e të dhënave personale.

Rama tha se në bazën e të dhënave të PS nuk ka të dhëna personale që dëmton qytetarët, megjithatë ai tha se çështja po hetohet.

Ai tha se falë patronazhistëve PS doli forcë fituese në të kundër do të ishte kthyer në një ‘foltore’.

“Unë jam krenar për patronazhistët, por jam edhe më krenar pasi pa ta nuk do të ishim një forcë e pathyeshme por do të ishim një foltore. Raporti flet për pretendime që po hetohen dhe as për patronazhistë dhe as për socialistë. Ne nuk kemi pasur në bazën tonë të të dhënave numrin e kartës pasi nuk na duhen por këto çështje le të hetohen deri në fund nuk ka problem. Do kishim marrë jo 74 por 77 nëse shumë nga ata që na votuan nuk do ishin ngatërruar në fletën e votimit”, tha Rama.


Të fundit

Rama: Jam krenar për patronazhistët, pa ta do ishim kthyer në një ‘Foltore’ dhe jo forcë fituese

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar edhe një herë punë e patronazhistëve duke u shprehur krenar për ta, edhe pse...

Ambasadori Soreca i dorëzon Ramës progres-raportin e KE: Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca i ka dorëzuar kryeministrit Edi Rama progres-raportin e Komisionti Europian, i cili u prezantua dje. Soreca e...

Progres-raporti i KE/ Rama: Na i hapin apo jo negociatat, ne nuk ndalemi! Europën e ndërtojmë këtu

Kryeministri Edi Rama tha se KE rikonfirmoi edhe një herë se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet për nisjen e negociatave dhe se...

Operacion antidrogë me urdhër të SPAK në Lezhë, lëshohen 20 urdhër arreste

Një operacion antidrogë me urdhër të SPAK po zhvillohet nga Policia e Shtetit në Lezhë, ku deri tani janë ndaluar 12 persona të akuzuar...

20 tetor 1900/ Shuhet Naim Frashëri, bilbil i gjuhës shqipe

Në 20 tetor të vitit 1900, ndërron jetë Naim Frashëri poet dhe shkrimtar shqiptar, një nga përfaqësuesit më të shquar të Rilindjes Kombëtare dhe...

Lajme të tjera

Web TV