Stuhi dhe breshër në Australi, përmbyten disa zona në Melbourn (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Breshër dhe erëra të forta  kanë goditur zonën Coffs Harbour në New South Wales Mid Coast North Australi.

Stuhia ka shkatërruar Toorminën në Coffs Harbour, me shtëpitë dhe ndërtesat të përmbytura dhe kulmet thuhet se janë shembur.
Të paktën 400 njerëz u evakuuan nga Qendra Tregtare Toormina Gardens pasi një çati u shemb nën peshën e ujit në Lowes.

Një paralajmërim i stuhisë së fortë është vendosur për Coffs Harbour, me zonën që tashmë po përjeton erëra shkatërruese, breshër gjigant dhe reshje të mëdha shiu.

Shkalla e dëmeve në zonë nuk dihet ende, por aktualisht nuk ka raporte për ndonjë të lënduar.

Të fundit

Stuhi dhe breshër në Australi, përmbyten disa zona në Melbourn (Video)

Breshër dhe erëra të forta  kanë goditur zonën Coffs Harbour në New South Wales Mid Coast North Australi. Stuhia ka shkatërruar...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot shkarkimin nga detyra të gjykatëses Manjola Beljeri nga Gjykata e  Rrethit Gjyqësor Tiranë. Shkarkimi i Bejlerit u vendos...

Administrata e Biden: Së shpejti vaksinohen fëmijët 5 deri në 11-vjeç

Administrata e Biden njoftoi sot planin e saj për vaksinimin e fëmijëve të moshës 5 deri në 11 vjeç. Sipas njoftimit së shpejti fëmijët...

Bitcoin thyen një tjetër rekord, ja çfarë çmimi arriti kriptomonedha

Monedha virtuale Bitcoin ka thyer një tjetër rekord. Kjo kriptovaluta ka arritur pasditen e sotme shifrën rekord, prej afro 65.6 mijë dollar. Thënë në...

Yuri Kim takon Kodhelin dhe Alizotin/ Rëndësia e partneritetit midis SHBA-ve dhe Shqipërisë i tejkalon politikat partiake

Ambasadorja Yuri Kim ka takuar sot drejtuesit e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme, Kryetaren Mimi Kodheli dhe Zëvendës Kryetarin Tomor Alizoti. Ambasada e SHBA...

Lajme të tjera

Web TV