“Kuvendi duhet të miratojë zgjatjen e mandatit të vetingut”/ Yuri Kim: Palët të veprojnë sipas rekomandimeve të OSBE/ODIHR

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, zhvilloi sot një takim me ambasadorin e OSBE në Tiranë, Del Monaco. Përmes një postimi në twitter, ambasadorja Kim shkruan se mbështet zgjatjen e mandatit të organeve të vettingut.

Ndër të tjera ambasadorja amerikane kërkon nga palët që të veprojnë sipas rekomandimeve të OSBE/ ODIHR.

“U takova me Ambasadorin e OSBE në Shqipëri Del Monaco sot për të diskutuar një sërë çështjesh. Ramë dakord që, në përputhje me rekomandimin e ONM-së, Parlamenti duhet të miratojë reformën kushtetuese për të zgjatur mandatin e vetingut.

Gjithashtu jemi dakord që autoritetet dhe palët duhet të veprojnë sipas rekomandimeve të OSBE/ODIHR mbi zgjedhjet”- shkruan ambasadorja Kim.


Të fundit

“Kuvendi duhet të miratojë zgjatjen e mandatit të vetingut”/ Yuri Kim: Palët të veprojnë sipas rekomandimeve të OSBE/ODIHR

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, zhvilloi sot një takim me ambasadorin e OSBE në Tiranë, Del Monaco. Përmes një postimi...

Tetori rozë/ Tomini: Shqipëria regjistron 6000 raste të reja në vit me kancer gjiri

Ditën e sotme në ambientet e QSUT-së është zhvilluar aktiviteti në kuadër të luftës së kancerit të gjirit. E pranishme në këtë dëgjese ishte zv...

E quajti “e dashura” e Kurtit/ Viola von Cramon reagon ndaj ambasadorit Gjuriç: Qesharake!

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar në lidhje me deklaratën e ambasadorit të Serbisë në SHBA, Marko Gjuriç, i...

Veliaj takohet me kryebashkiakun e Tel Avivit, promovon Tiranën në “MuniWorld 2021”

Kryetari Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj promovoi kryeqytetin shqiptar në “MuniWorld 2021”, aktiviteti prestigjioz ku mblidhen bashkitë dhe zyrtarët e lartë nga qytetet kryesore...

Përgjysmimi i numrit të urbanëve/ Revoltohet Braçe: Kriminale! Janë kthyer në bomba infeksioni

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe u shpreh se vendimi i kompanive të linjave të transportit urban për të përgjysmuar numrin e autobusëve, është...

Lajme të tjera

Web TV