Nisma e PD për vetting në politikë, Manjani: S*ksi për popullin, por një spekulim i madh

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë.

Manjani tha ndër të tjera se nga pikëpamja e një shteti demokratik kjo nismë është një spekulim. Ai tha se është një maskaradë nga pikëpamje kushtetuese, ndonëse seksi në aspektin populist.

“Tema e diskutimit është seksi për popullin dhe në vetvete nisma është populiste. Nëse duam ta analizojmë juridikisht është një spekulim i madh”, tha Manjani.


Të fundit

Nisma e PD për vetting në politikë, Manjani: S*ksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha...

Ky ushqim në mëngjes mbron imunitetin dhe mban larg gripin

Me ardhjen e vjeshtës vijnë edhe infeksionet virale të cilat tashmë në periudhë pandemie bëhen akoma më të rënda. Covid-19 me variantet e reja të...

“Kënaqej teksa i vriste”/ Kërkohet dënim me vdekje për infermierin që iu injektoi 4 pacientëve ajër

Një infermier amerikan mund të marrë dënimin më të rëndë të jetës së tij pasi u injektoi 4 pacientëve ajër pas operacioneve në zemër....

Twitter dhe Facebook e ndaluan nga platformat e tyre/ Trump hap rrjet social

Ish -presidenti amerikan Donald Trump tha të mërkurën se po hap një kompani mediatike me një platformë mediash sociale. Zoti Trump e bëri njoftimin në...

Rakacolli: Studentët e kulturuar do i bindim për të bërë vaksinën

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli u shpreh...

Lajme të tjera

Web TV