“Tmerruan” Greqinë, këta janë dy shqiptarët që kryen 11 grabitje (Emrat)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mediat greke kanë publikuar identitetin e dy shqiptarëve të arrestuar në gusht të këtij viti, të cilët akuzohen për 11 grabitje në disa zona në Selanik.

Ata janë Rigels Upe dhe Kastriot Kryemadhi. Dy të rinjtë shqiptarë i kishin kryer të gjitha grabitjet që nga tetori i vitit 2020 deri në korrik të vitit 2021, në zonat Ano Polis, Toumpa, Kalamaria, Sykeon dhe Polichni.

Në momentin e arrestimit ata kishin vënë në shënjestër një banesë në Evomos të Selanikut, por u kapën mat nga policia greke.


Të fundit

E rëndë/ Aksident në Lushnjë, kamioni përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Lushnjë, me pasojë vdekjen e një personi. Policia njofton se një...

30-vjetori i Fondacionit ‘Friedrich Ebert’, Rama: Vendi ynë është ‘dhëndër në tentativë’ në BE

I pranishëm në 30-vjetorin e fondacionit gjerman i Fondacionit 'Friedrich Ebert' në Shqipëri, u ndal edhe te procesi i hapjes së negociatave në BE....

Hynë për të grabitur dyqanin, veterani çarmatos hajdutin brenda sekondave (Video)

Një veteran i Marinës amerikane në Arizona u kap në video duke çarmatosur një person me armë, i cili po përpiqej të grabiste një...

“Alitalia” falimenton, stjuardesat protestojnë duke u zhveshur në mes të sheshit

Falimentimi i kompanisë ajrore ndër më të njohurat botërisht “Alitalia” ka bërë që disa nga punonjëset e saj të protestojnë. Ato kanë zhvilluar një protestë...

“Rastet me COVID-19 po rriten”/ Qeveria e Boris Johnson akuzohet për ‘neglizhencë me dashje’

Sindikata e mjekëve britanikë ka akuzuar qeverinë e Boris Johnson se është "neglizhent me dashje" në trajtimin e valës së fundit të pandemisë COVID-19....

Lajme të tjera

Web TV