E trishtë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur hollivudian (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Peter Scolari ka ndërruar jetë pas nje beteje dy vjeçare me kancerin. Aktori, që u bë i famshëm së bashku me Tom Hanks në “Bosom Buddies” ndërroi jetë të premten në mëngjes në moshën 66-vjeçare. Lajmin e konfirmoi për CNN menaxherja e tij, Ellen Lubin Sanitsky.

Scolari u shfaq në shumë filma dhe seri televizive gjatë karrierës së tij, duke përfshirë “Newhart”, “Murphy Brown” dhe “The Good Fight”. Scolari u nominua tre herë për një Emmy për rolin e tij në “Newhart”, dhe fitoi trofeun në vitin 2016 me interpretimin në “Girls”.

 


Të fundit

E trishtë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur hollivudian (Foto)

Peter Scolari ka ndërruar jetë pas nje beteje dy vjeçare me kancerin. Aktori, që u bë i famshëm së...

Historia që i habiti të gjithë/ Dalin fotot e nëntënjakëve, ja si duken ata

Pesë muaj më parë një 25-vjeçare në Marok, solli në jetë 9 fëmijë njëherësh, duke habitur jo pak opinionin publik. Sot, për herë të parë...

Shqipëria organizon Kursin e Lartë për Studimet e Sigurisë dhe Mbrojtjes

Akademia Shqiptare e Forcave të Armatosura (AFA) po organizon Kursin e Lartë për Studimet e Sigurisë dhe Mbrojtjes (SCSDS) 2021, ku marrin pjesë dhe...

Spiropali takim me Yuri Kim/ “Shqipëria është përzgjedhur të marrë pjesë në ‘Samitin për Demokraci'”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka zhvilluar sot një takim me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Në një postim...

“Duhet të mbyllë llogarinë në instagram”/Ja kushtet që Wanda Nara i ka vendosur Icardit

Çdo ditë mediat e huaja publikojnë dëshmi dhe fakte të reja nga tradhtia e Icardit me aktoren e njohur argjentinase Eugenia Suarez. Edhe pse...

Lajme të tjera

Web TV