Historia që i habiti të gjithë/ Dalin fotot e nëntënjakëve, ja si duken ata

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pesë muaj më parë një 25-vjeçare në Marok, solli në jetë 9 fëmijë njëherësh, duke habitur jo pak opinionin publik.

Sot, për herë të parë janë publikuar fotografitë e nëntënjakëve, tashmë pak më të rritur. Mësohet se gjendja e tyre shëndetësore është shumë e mirë dhe janë të qetë dhe të lumtur në krahët e prindërve.

Kujtojmë se kur lindën, 4 djemtë dhe 5 vajzat u futën në inkubatorë dhe mbikëqyrën ditë e natë nga një ekip mjekësh.

Prindërit e fëmijëve, Halima dhe Kdarei, thonë se kanë një familje të madhe dhe janë tejet të lumtur për këtë.Deri më tani, edhe për shkak të jehonës së madhe në mediat botërore, shpenzimet dhe burimet njerëzore për të mbajtur fëmijët janë paguar nga spitali në Marok, dhe pjesërisht nga qeveria e Malit, që do të vijojë të ndihmojë çiftin që çdo ditë i duhet të përdorë rreth 100 bebelina dhe të paktën 6 litra qumësht, shkruajnë mediat.


Të fundit

Historia që i habiti të gjithë/ Dalin fotot e nëntënjakëve, ja si duken ata

Pesë muaj më parë një 25-vjeçare në Marok, solli në jetë 9 fëmijë njëherësh, duke habitur jo pak opinionin...

Shqipëria organizon Kursin e Lartë për Studimet e Sigurisë dhe Mbrojtjes

Akademia Shqiptare e Forcave të Armatosura (AFA) po organizon Kursin e Lartë për Studimet e Sigurisë dhe Mbrojtjes (SCSDS) 2021, ku marrin pjesë dhe...

Spiropali takim me Yuri Kim/ “Shqipëria është përzgjedhur të marrë pjesë në ‘Samitin për Demokraci'”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka zhvilluar sot një takim me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Në një postim...

“Duhet të mbyllë llogarinë në instagram”/Ja kushtet që Wanda Nara i ka vendosur Icardit

Çdo ditë mediat e huaja publikojnë dëshmi dhe fakte të reja nga tradhtia e Icardit me aktoren e njohur argjentinase Eugenia Suarez. Edhe pse...

Rama publikon fotot dhe pyet ndjekësit: E gjeni dot qytetin?

Kreu i qeverisë Edi Rama pasditen e sotme ka publikuar disa foto në Facebook. Në to duket një lagje e re me pallate të reja...

Lajme të tjera

Web TV