Incidenti në ndeshjen Shqipëri-Poloni në ‘Air Albania’, FSHF ndëshkohet me gjobë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

FSHF ndëshkohet me 150 mijë franga dhe ndeshja me Andorrën do të luhet pa tifozë.

“Federata Shqiptare e Futbollit është njohur mbrëmjen e sotme me vendimin e marrë nga Komiteti Disiplinor i FIFA-s, në lidhje me incidentet e ndodhura në ndeshjen Shqipëri-Poloni, e luajtur më datë 12 tetor 2021 në Air Albania Stadium.

Vendimi i sotëm ndëshkon Federatën e Futbollit me një gjobë prej 150 mijë frangash dhe detyron që të luajë ndeshjen e fundit eliminatore për Kampionatin Botëror “Katar 2022” pa praninë e tifozëve.

FSHF shpreh keqardhjen për këtë vendim të marrë dhe do të ndërmarë të gjithë masat e nevojshme që situata të tilla, të shkaktuara nga disa individë, mos të ndodhin më në të ardhmen dhe të mos dëmtojnë Kombëtaren tonë në paraqitjen e tyre ndërkombëtare.

Federata do të vlerësojë mundësitë për ankimimin e vendimit brenda afateve të parashikuara”, njofton FSHF.

.


Të fundit

Incidenti në ndeshjen Shqipëri-Poloni në ‘Air Albania’, FSHF ndëshkohet me gjobë

FSHF ndëshkohet me 150 mijë franga dhe ndeshja me Andorrën do të luhet pa tifozë. "Federata Shqiptare e Futbollit është...

Katër të vrarë në Uashington, policia jep detaje

Të paktën 4 persona u vranë me armë zjarri në Tacoma të Washingtonit në SHBA, të enjten pasdite ndërsa autoritetet po kërkojnë të paktën...

“Foltorja” e Berishës braktiset nga deputetët, asnjë i pranishëm në takim

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi sot “foltoren” e radhës, ku u ndal në qytetin e Beratit. Ajo që ra në sy në këtë takim ishte fakti...

Fifi puthet në buzë me Palomën në sy të Granitit (Foto)

Ndërsa të gjithë presin puthjen e parë mes Fifit dhe Granit Canës, për tu konfirmuar si çifti i parë në Big Brother, kjo ka...

Sarajet e Toptanëve/ Margariti: Merr fund saga, ja çfarë projekti kemi

Qeveria ka aprovuar shpronësimin e Toptanëve dhe kjo godinë tashmë do të përdoret për artin dhe kulturën. “Ka përfunduar saga e banesës së Toptanëve. Qeveria...

Lajme të tjera

Web TV