“Në mars do i shikojmë plehrat me Satelit”/ Rama: Nuk do kemi nevojë as për inspektor, as për sekserë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, ka zhvilluar një takim me kryetarët e Bashkive në Kryeministri për situatën e menaxhimit dhe vendgrumbullimit të mbetjeve.

Rama theksoi se asnjë buxhet bashkiak nuk do të kalojë nëse nuk do të llogaritet pastrimi, ndërsa u tregua i prerë se do të ketë edhe sanksione.

Ai shtoi edhe më te se në mars me satelitin e parë do të monitorojmë situatën e plehrave.

“Sateliti në kohë reale cdo ditë edhe situatën e mbetjeve. Cdo vend depozitim do të jetë pjesë e punë se satelitit për të informuar. nuk do kemi nevojë as për inspektor as për sekserë. Secili nga ju do ta kete pamjen në tavolinë…”, tha Rama


Të fundit

“Në mars do i shikojmë plehrat me Satelit”/ Rama: Nuk do kemi nevojë as për inspektor, as për sekserë

Kryeministri Edi Rama, ka zhvilluar një takim me kryetarët e Bashkive në Kryeministri për situatën e menaxhimit dhe vendgrumbullimit...

Katër turistët e vdekur në Qerret, reagon ambasada ruse: Sot u nisën për në atdhe

Ambasada ruse ka reaguar në lidhje me vdekjen e katër vizitorëve me origjinë nga Rusia disa ditë më parë në një hotel në Qerret...

Rama kritika kryebashkiakëve: Kush nuk pastron ambientin do t’i merret në administrim bashkia! Merrni shembull Lezhën

Kryeministri Edi Rama ka bërë kritika të ashpra kryebashkiakëve që nuk e kanë menaxhuar siç duhet situatën me plehrat në bashkitë përkatëse. Kritikat më të...

Princesha Geraldinë feston 1-vjetorin, mami Elia i bën dedikimin prekës

Si sot një vit më pare, Princ Leka dhe Elia Zaharia u bënë prindër për herë të parë. Elia solli në jetë një vajzë,...

Ministrja Kumbaro ia tregon me foto kryebashkiakëve: Ja si e keni situatën me plehrat! Janë në mes të rrugës

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në kryeminsitri krerët e Bashkive, ku po diskutohet në lidhje me pastrimin e territorit dhe menaxhimin e mbetjeve urbane....

Lajme të tjera

Web TV