Një muaj pas vdekjes së blogeres Gabby Petitos, gjendet i vdekur edhe i dashuri i saj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Eshtrat e gjetura në një park në Florida të mërkurën janë konfirmuar se i përkasin të fejuarit të zhdukur të një blogere të vrarë, thotë FBI.

Trupi i Brian Laundrie, i cili ishte zhdukur për më shumë se një muaj, u identifikua duke përdorur të dhënat dentare.

Laundrie, e cila ishte një person me interes për vdekjen e Gabby Petito, u kthye në Florida muajin e kaluar nga një udhëtim i përbashkët rrugor pa partneren e tij.

Trupi i saj u gjet më vonë në Wyoming, ku çifti kishte udhëtuar. “Më 21 tetor 2021, një krahasim i të dhënave dentare konfirmoi se mbetjet njerëzore të gjetura në Rezervatin Memorial T Mabry Carlton Jr dhe Parkun Mjedisor Myakkahatchee Creed janë ato të Brian Laundrie“, tha FBI në një deklaratë të enjten.

Një avokat që përfaqëson prindërit e zotit Laundrie lëshoi ​​një deklaratë, duke thënë: “Chris dhe Roberta Laundrie kanë informuar se mbetjet e gjetura dje në rezervë janë me të vërtetë të Brian”.

Të mërkurën, zyrtarët thanë se mbetjet ishin zbuluar në një pjesë të parkut që deri vonë kishte qenë nën ujë. Gjatë kontrollit u gjetën edhe sende të tjera, duke përfshirë një çantë shpine dhe një fletore që i përkisnin Brian-it.

Sipas NBC News, gjatë kontrollit u zbuluan eshtra dhe një kafkë. Në një konferencë të shkurtër shtypi të enjten, Sherifi i Qarkut Lee Carmine Marceno vlerësoi zyrtarët për punën në “kushtet” në park.

 


Të fundit

Një muaj pas vdekjes së blogeres Gabby Petitos, gjendet i vdekur edhe i dashuri i saj

Eshtrat e gjetura në një park në Florida të mërkurën janë konfirmuar se i përkasin të fejuarit të zhdukur...

Kërkoi 12 mijë euro nga familjarët e të dënuarit dhe u premtoi ta ekstradonte nga Italia, arrestohet avokati

Në Tiranë është prangosur avokati Lavdosh Shehu. Ai i kërkoi 12.000 euro familjes së një të dënuari duke i premtuar ekstradimin nga Italia duke...

‘Ke folur në telefon me njërin që ka vrarë’/ Lorenc Vangjeli i kujton Bardhit vrasjen e Pjerin Xhuvanit, ja si reagon ai

Debati për vettingun e politikanëve të propozuar nga PD, ka sjellë një përplasje mes analistit Lorenc Vangjeli dhe sekretarit të Përgjithshëm të PD-së Gazment...

Në korrik i paralajmëroi se nuk do i mbronte nëse shkelnin ligjin, Rama mbledh sot kryetarët e Bashkive

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e sotme një takim me kryetarët e Bashkive. Bëhet me dije se mbledhja do të zhvillohet rreth...

Prishja e Cirkut Kombëtar nga përmbaruesit/ Margariti: Artistët do të kenë shtëpi të re

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka reaguar për shembjen e Çadrës së Cirkut Kombëtar nga përmbaruesit. Ajo bën të ditur se po punohet që...

Lajme të tjera

Web TV