Përfshihet nga flakët lokali në Elbasan, raportohet për dëme materiale

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një lokal në rrugën “Rinia”, pranë Universitetit “Aleksandër Xhuvani”, në qytetin e Elbasanit, është përfshirë nga flakët rreth orës 21:00 të kësaj të premteje.

Zjarri, sipas burimeve zyrtare, ka përfshirë ambientet e brendshme të lokalit dhe dyshohet se shkak ka qenë një qark i shkurtër elektrik në rrjetin shpërndarës të energjisë. Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Për izolimin dhe shuarjen e flakëve ka ndërhyrë në kohë shërbimi zjarrfikës, ndërkohë që më herët është bërë edhe ndërprerja e përkohshme e energjisë në bllokun e banimit, ku ndodhet edhe lokali i njohur që u përfshi nga zjarri.


Të fundit

Përfshihet nga flakët lokali në Elbasan, raportohet për dëme materiale

Një lokal në rrugën “Rinia”, pranë Universitetit “Aleksandër Xhuvani”, në qytetin e Elbasanit, është përfshirë nga flakët rreth orës...

Tre tërmete në tetë minuta, Kreta nuk gjen qetësi

Tre tërmete të njëpasnjëshme kanë tronditur Kretën mbrëmjen e sotme në vetëm 8 minuta. Lëkundja më e fortë ishte 3.9 e shkallës rihter 10...

Kush ishte ambasadori amerikan në Tiranë në vitin 1933 që kishte 5 profesione

Nga Roland Qafoku  Ky eshte George Post Wheeler, ministri i SHBA-se ne Shqiperi ne vitin 1933-1934. Shikoni çfare prezence, çfare klasi, çfare hijeshie. Diplomat, prozator,...

Veliaj për Sarajet e Toptanëve: U sqarua njëherë e mirë kush e ruan e kush e djeg për politikë trashëgiminë e Tiranës

Dy muaj pasi iu vu zjarri qëllimisht, qeveria ka aprovuar shpronësimin e Sarajeve të Toptanëve dhe kjo godinë tashmë do të përdoret për artin dhe kulturën. Kryetari...

E trishtë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur hollivudian (Foto)

Peter Scolari ka ndërruar jetë pas nje beteje dy vjeçare me kancerin. Aktori, që u bë i famshëm së bashku me Tom Hanks në...

Lajme të tjera

Web TV