Putin reagon ashpër: Perëndimi u mëson fëmijëve të ndryshojnë gjini

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vladimir Putin ka sulmuar ashpër vendet perëndimore, duke thënë se janë shumë pranë kryerjes së krimeve kundër njerëzimit, duke u mësuar fëmijëve që nuk ka asnjë problem po të ndryshosh gjini.

“Njerëzit që guxojnë të thonë se burrat dhe gratë ekzistojnë ende si fakt biologjik, thuajse përjashtohen. Pa përmendur se është thjesht monstruoze që fëmijëve sot u mësohet që në moshë të re, që një djalë mund të bëhet lehtësisht vajzë dhe anasjelltas. Kjo thjesht anon drejt krimeve kundër njerëzimit, nën flamurin e progresit”, tha Putin në një takim të zhvilluar në Soçi të enjten në mbrëmje, raportoi “Moscow Times”.

Putin tha se Rusia shërben në këtë moment si një kundërpeshë e kulturës së fshirjes që po ndodh në Perëndim, ku lufta për barazi dhe kundër diskriminimit po kthehet në absurditet. “Këtu në Rusi njerëzit as që duan t’ia dinë se çfarë ngjyre ka lëkura e një personi”, tha Putin.


Të fundit

Putin reagon ashpër: Perëndimi u mëson fëmijëve të ndryshojnë gjini

Vladimir Putin ka sulmuar ashpër vendet perëndimore, duke thënë se janë shumë pranë kryerjes së krimeve kundër njerëzimit, duke...

Vajza maskohet si fantazmë për shaka, fqinji trembet dhe e vret

Një vajzë meksikane është vrarë për shkak të një shakaje. Viktima po shëtiste në rrugë e maskuar si nja fantazmë, kur u qëllua me...

Lajmi i fundit/MSH: 594 qytetarë të infektuar dhe 8 humbje jete nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 18...

Yuri Kim takon Gjonajn dhe Tabakun: SHBA mbështet rrugën e Shqipërisë drejt BE-së

Ambasadorja amerikane Yuri Kim takoi këtë të premte drejtueset Komisionit Parlamentar për Integrimin Europian, Jorida Tanakun dhe Etilda Gjonaj. Kim theksoi se Shtetet e Bashkuara...

Kosova shpall non grata dy zyrtarë rusë/ Osmani: Ndikim malinj i Rusisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë të ditur se janë shpallur non grata dy zyrtarë rusë. Me një postim në Facebook, Osmani bën të...

Lajme të tjera

Web TV