Vritet reperi i njohur 19-vjeçar, para një viti u rrëmbye dhe u rrah brutalisht

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është ekzekutuar me armë zjarri një ndër reperët më të njohur në Suedi, Einar, 19 vjeç. Mediat e huaja raportojnë se reperi është qëlluar për vdekje natën e së enjtes në Stokholm. Lajmi për vdekjen e tij ka nxitur reagime të shumta rreth dhunës së shkaktuar nga bandat rivale të viteve të fundit në shtetin skandinav.

Reperi 19-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Nils Gronberg, u vra në periferi të Stokholmit dhe policia deri më tani, sipas Routers, nuk ka asnjë të arrestuar për këtë çështje. Kujtojmë se edhe vitin e kaluar, ky reper u rrëmbye dhe u rrah brutalisht nga bandat rivale.

“Një jetë e re është shuar dhe unë e kuptoj se ai ka pasur shumë rëndësi për shumë të rinj. Është tragjike”, tha Kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven.

 


Të fundit

Vritet reperi i njohur 19-vjeçar, para një viti u rrëmbye dhe u rrah brutalisht

Është ekzekutuar me armë zjarri një ndër reperët më të njohur në Suedi, Einar, 19 vjeç. Mediat e huaja...

‘Pse më dhanë një armë të mbushur, pse?’, zbardhet çfarë tha aktori pas vrasjes aksidentalisht të fotografes

Një tragjedi ka ndodhur në sheshxhirimin e një filmi në New Mexico ku është përfshirë aktori i Hollivudit Alec Baldwin i cili ka qëlluar...

E papritur! Pas deklaratave të Donaldit, Bora sonte në “Big Brother Vip”

Që kur u bë publike lidhja e Donald Veshajt me Bora Zemanin, e gjithë vëmendja ishte te lidhja e tyre. Por edhe pas ndarjes...

“Lutem për një mashkull në jetën time”, rrëfehet Arjola Demiri

Arjola Demiri ka treguar në këtë “Big Brother Vip” shumë momente të vështira për jetën e saj private. Ajo ka rrëfyer për banorët divorcin e...

Kush ishte kineastja, që ngeli e vrarë aksidentalisht nga aktori Alec Baldwin gjatë xhirimeve

Dielli duke rrëzuar, teksa drejtoresha e fotografisë Halyna Hutchins i buzëqesh kamerës ndërsa xhiron veten duke hipur në shkretëtirën e New Mexico me kalë. Ky...

Lajme të tjera

Web TV