Kamioni bie 60 m në greminë dhe shkatërrohet totalisht, humb jetën drejtuesi shqiptar në Greqi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident i rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Greqi, me pasojë vdekjen e një shqiptari dhe plagosjen e një tjetër shtetasi shqiptar.

Mediet greke raportojnë se një kamion është rrëzuar në 60 metra greminë, duke u shkatërruar plotësisht dhe duke i marrë jetën drejtuesit 53-vjeçar.

Ndërkohë, i plagosur ka mbetur pasagjeri në mjet, shqiptari 56-vjeçar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aksin Kiriaki-Livadhea, në afërsi të fshatit Analipsi, Viotia.


Të fundit

Kamioni bie 60 m në greminë dhe shkatërrohet totalisht, humb jetën drejtuesi shqiptar në Greqi

Një aksident i rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Greqi, me pasojë vdekjen e një shqiptari dhe...

“Po vijmë ku*vë”! Kërcënohet me vdekje prokurorja shqiptare në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përballet me kërcënime me vdekje, pasi ndoqi penalisht dhe kërkoi dënimin me burg për...

Emërohet drejtori i ri Përgjithshëm i Tatimeve, zëvendëson në këtë post Delina Ibrahimajn (Emri)

Pas emërimit të Delina Ibrahimajt në krye të ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, pozicioni i kreut të drejtorit të Përgjithshëm të Tatimeve është emëruar...

23 tetor 1892/ Ndërron jetë Abdyl Frashëri një nga kryesorët e Lidhjes së Prizrenit

Më 23 tetor 1892, ndërron jetë Abdyl Frashëri në Stamboll, ka qenë deputet shqiptar në Mexhlisin Osman, një nga udhëheqësit kryesorë të Lidhjes Shqiptare...

Burg për 2 kalcone dhe një molto/ 21-vjeçari përballë drejtësisë pas 3 vitesh për vjedhjen me vlerë 200 lekë në Tiranë

Policia e Tiranës mori një telefonatë për një vjedhje të kryer mbrëmjen e 15 dhejtorit. Teksa uniformat blu u paraqitën menjëherë në dyqanin ku...

Lajme të tjera

Web TV