Rama në Egjipt: Së shpejti vendosim linjën ajrore të drejtpërdrejtë Kairo-Tiranë, shqiptarët kanë shumë për t’ju treguar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjatë konferencës së përbashkët me homologun e tij egjiptian Moustafa Madbouly, kryeministri Edi Rama tha se ka marrë premtimin për të vendosur linjën ajrore të drejtpërdrejtë Kairo-Tiranë.

Ai tha se kjo gjë do të ndihmojë shumë shqiptarë që duan të bëjnë pushime në Egjipt.

“Shifrat e tregtisë janë modeste ndërkohë që kemi potencial. Marr me vete premtimin për të vendosur linjën e drejtpërdrejtë Kairo-Tiranë. Nga pala jonë avionët nuk do të jenë kurrë bosh.

Do të ndihmojë shumë shqiptarë që duan të bëjnë pushimet këtu. Dua t’ju falenderoj dhe dua ta përmbyll me dëshirën që ajo cka është tipari më i cmuar i Egjiptit, kultuar juaj do të jetë bazë për bashkëpunimin tonë në fushën kulturore. Besojmë që kemi cka t’ju tjegojmë juve. Por ju keni shumë  gjëra për t’u treguar njerëzve tonë. Le të shohim nga e ardhmja. Ka pasur një arsye që historia na ka lidhur fort” -tha ai.


Të fundit

Rama në Egjipt: Së shpejti vendosim linjën ajrore të drejtpërdrejtë Kairo-Tiranë, shqiptarët kanë shumë për t’ju treguar

Gjatë konferencës së përbashkët me homologun e tij egjiptian Moustafa Madbouly, kryeministri Edi Rama tha se ka marrë premtimin...

Meta e Kryemadhi publikojnë videon nga dasma me këngë patriotike

Presidenti Ilir Meta dhe bashkeshortja e tij Monika Kryemadhi kanë publikuar në “Facebook” një video të shkëputur nga një dasmë e një familje, në...

Rama takon homologun dhe Presidentin egjiptian, ja marrëveshjet e nënshkruara

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Egjipt. Ditën e sotme ai është takuar me homologun e tij Mostafa Madbouly. Ai është takuar...

Flasin ekspertët: Varianti “Delta Plus” mund të jetë më i transmetueshëm

Sipas ekspertëve në Mbretërinë e Bashkuar, varianti “Delta Plus” mund të përhapet me lehtë se varianti Delta. Agjencia britanike e Shëndetësisë (UKHSA), theksoi se...

Fier/ Goditi me thikë babain e tij, arrestohet 47 vjeçari

Një 47-vjeçar  ka goditur me thikë babain e tij në Fier. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në Levan ku 47 vjeçari,...

Lajme të tjera

Web TV