Merkel “refuzon” t’i shtrëngojë dorën Presidentes së KE, ja cili është shkaku

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, ka mirëpritur në Samitin e BE-së në Bruksel, ish-kancelaren gjermane Angela Merkel.

Gjatë takimit të tyre, ka ndodhur një episod që nuk ka munguar të fiksohet nga kamerat e pranishme.

Von der Leyen afrohet t’i japë dorën Merkelit, ndërsa kjo e fundit, ngurron të bëjë këtë përshëndetje.

Kuptohet, shkaku është prezenca e COVID-19 ende në jetët tona.

Të dy funksionaret e larta e kanë kaluar me të qeshura këtë moment dhe takimi ka vijuar normalisht.


Të fundit

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, ç’po ndodh me monedhat e tjera

Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 27 Nëntor, me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas...

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore

Sot moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu në zonën perëndimore dhe reshje bore në verilindje...

Horoskopi ditor, 27 nëntor 2022

DASHI Po vini nga një ditë e përmbajtur. Në fakt, ditët e fundit në punë keni pasur gjysmë kënaqësi dhe nuk dini më si t’i...

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në “Rotondon e Moravës”. Si pasojë e...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Lajme të tjera

Web TV