Panik në Kinë, shembet rrota panoramike e çelikut, e ngjashme me London Eye (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Banorët e qytetit Fuzhou në Kinë kanë përjetuar disa momente paniku pasi një rrotë panoramike, e ngjashme me “London Eye” që po ndërtohej pranë liqenit Jin’an, papritmas u shkatërrua brenda pak sekondash.

Shkaqet e kësaj ngjarje janë ende të paqarta, ndërkohë që fatmirësisht, asnjë prej punëtorëve që ishte angazhuar për montimin e saj nuk mbeti i lënduar.

Momenti tronditës është kapur nga disa këndvështrime dhe megjithëse nuk ka pasur viktima, një person ka mbetur i bllokuar në qendrën e drejtimit të Ferrisit.

Punëtori përfundimisht u shpëtua nga stafi me një vinç, por shkaku i aksidentit është ende nën hetim. Autoritetet kanë nisur një hetim për ngjarjen, për të parë nëse aksidenti ishte i qëllimshëm.

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV