Të armatosur dhe me uniforma policie/ 10 persona grabisin dhe dhunojnë biznesmenin e njohur në Nikël

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Banesa e biznesmenit Nazmi Çangu është grabitur rreth orës 1 të natës, teksa mësohet se kanë qenë 10 persona të armatosur që kanë hyrë në banesë.

Ata kanë mbyllur në një dhomë familjarët, ndërsa biznesmenin e kanë mbajtur në një dhomë tjetër ku e kanë lidhur dhe dhunuar.

Njëri prej tyre ka qenë i veshur me uniformë policie, teksa vetë biznesmeni në dëshminë e tij thotë se e kanë dhunuar dhe i kanë prerë gishtin me gërshërë, teksa i kërkonin t’u jepte çelësin e kasafortës.

“Kam shkolluar fëmijët me djersë dhe i bëj thirrje shtetit dhe prokurorit të përgjithshëm dhe ambasadës amerikane se këtu nuk jetohet, kur të vijnë në dorë të shtëpisë, ç’të mendosh për vende të tjera. Bëj thirrje të gjendet autori, më kanë prerë gishtin, më kanë çarë në kurriz, më rrahën, kam fraktura gjithandej. Këtu nuk jetohet. Nuk e mbaj mend orën sa ka qenë, ishim për një darkë me familjen dhe kemi ardhë, rreth orës 11 të darkës, rreth orës 2 më kanë ardhur 2 vetë në krevat, isha në gjumë dhe më tha policia e shtetit, i hapa sytë dhe kur mu ul njëri kishte një xhup të zi si një xhup polici, dhe tjetri kishte një triko dhe i thashë : Çfarë policie jeni ju, pastaj më vunë automatikun, më gjuajtën sa deshën, u përlesha me dy, më prenë gishtin dhe më kërkuan celësin e kasafortës, kishin mbyllur brenda dhe kalamajt.

Më goditën në shqelm fytyrën, i kërkova unë dhe më dhanë sepse mu tha fyti nga gjaku. Kërkuan sërish çelësin e kasafortës. Njëri hipi te rafti, gjeti një qese që kishte te 8 mijë euro, aty mori edhe çelësat, ku ishin edhe çelësat e kasafortës. Kishte dhe një kaçavidë, e hapën dhe morën ca deshën. Kanë qenë 10 vetë. Më thanë jemi 10 vetë, të kemi rrethuar shtëpinë. Edhe familjarët i kanë keqtrajtuar, të gjithë”, tha biznesmeni.

Lexo edhe :  Britanikut iu hoqën veshkat që peshonin 35 kilogramë, ja çfarë thonë kirurgët

Grabitësit kanë marrë rreth 100 mijë euro dhe flori që kishte biznesmeni në kasafortë, ndërkohë që policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve” u shpreh ai.

Grabitësit kanë dhunuar biznesmenin pasi i kanë kërkuar që t’i jepte çelsin e kasafortës që kishte në shtëpi. Ata kanë marrë rreth 100 mijë euro, lekë dhe flori.


Të fundit

Deklarata e fortë e Kryeministres serbe: Është planifikuar me detaje vrasja e Aleksandër Vuçiç

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç deklaroi se ka pasur një plan për vrasjen e presidentit të këtij shteti, Aleksandar...

Tmerri që zgjati mbi dy orë, vajza e biznesmenit flet për ngjarjen: Ishin veshur si policë, babi i mbuluar në gjak!

Vajza e biznesmenit Nazmi Çangu, banesa e të cilit ka rënë pre e grabitjes gjatë orëve të vona të mbrëmjen se ndjeshme, ka folur...

Puthja e Borës me Donaldin/ Iva Tiço hedh poshtë zërat: Asnjë skenar nuk mund ta bënte atë lloj shkëndije

Në Fun Club u diskutua edhe puthja e shumë komentuar e Borës dhe Doanldit, çiftit që ishin ndarë prej gjashtë muajsh, por i dhanë...

Autori del me vrap nga vila dhe hipën mbi mur, ja çfarë kapën kamerat e sigurisë nga grabitja në Krujë (Video)

Një video e re është shfaqur nga grabitja e ndodhur në zonën e Niklës në Krujë. Në videon e dytë, kamerat e sigurisë të...

Humbi nënën nga Covid-19/ Moderatorja Jonida Shehu jep mesazhin e fortë

“Mami ikiu, s’di më si jetohet pa të!”- shkroi Jonida Shehu zemërthyer në rrjetet sociale duke ndarë me ndjekësit dhimbjen për humbjen e nënës...

Lajme të tjera

Web TV