Ekzekutimi i Demir Backës në Fier/ Shpallen në kërkim 2 persona, dyshohet për vrasës me pagesë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ende asnjë i dyshuar për ekzekutimin e 57-vjecarit Demir Backa. Aktualisht mësohet se janë lënë të lirë 23 personat e shoqëruar për deklarime. Policia nuk ka ende asnjë provë drejt identifikimit te autoreve te dyshuar.

Nga hetimet rezultojnë të përfshirë tre persona. Ata kanë ndjekur lëvizjet e Backës prej disa ditësh deri mbrëmjen e të shtunës që kanë qëlluar me breshëri automatiku.

Ndërkohe policia e shtetit dhe prokuroria kanë shpallur në kërkim 2 shtetas që mund të kenë dijeni për ngjarjen. Nga analiza e provave e dëshmive vrasësit, sipas grupit hetimor, janë paguar për të ekzekutuar Backen.


Të fundit

Çmimi i energjisë/ Ardian Çela: Nuk preket tarifa deri në 1 janar, ja për kë nuk do ketë rritje çmimesh

Menaxheri i OSHEE-së, Ardian Çela gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Komisionit për Politikën e Jashtme u shpreh...

Çmimi marramendës/ Ja sa shiten atletet e Michael Jordan në ankand

Një palë atlete të veshura nga ylli i basketbollit amerikan Michael Jordan janë shitur për një rekord prej 1.47 milion dollarë  në ankand. sIPAS BBC...

Efektet tek fëmija/ Hiper-prindërimi, tipik për prindërit e shqetësuar e të pasigurt 

Më shumë se të kemi fëmijë të përsosur, ne duhet të shqetësohemi për të pasur fëmijë të lumtur. Një nga efektet e hiper-prindërimit është...

Eurobondi 500 mln euro/ Ibrahimaj në Komisionin e Ekonomisë: Do shërbejë si mbështetje për investimet publike

Komisioni i Ekonomisë diskuton marrjen e eurobondit 500-700 milionë euro. Eurobondi që pritet të emetohet në vitin e ardhshëm do të përdoret për të...

Ekzekutimi i Demir Backës në Fier/ Shpallen në kërkim 2 persona, dyshohet për vrasës me pagesë

Ende asnjë i dyshuar për ekzekutimin e 57-vjecarit Demir Backa. Aktualisht mësohet se janë lënë të lirë 23 personat e shoqëruar për deklarime. Policia...

Lajme të tjera

Web TV