Temperatura të ulëta , ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zhvillimi i një qendre anticiklonare në veri të Adriatikut me ndikim edhe në vendin tonë do të diktojë kushtet e motit, për pasojë kthjellime dhe vranësira kalimtare mbizotërojnë gjatë paradites në të gjithë Shqipërinë. Por, sipas MeteoAlb, pas mesditës vranësirat largohen duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim jo më shumë se 2 ballë.


Të fundit

Temperatura të ulëta , ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Zhvillimi i një qendre anticiklonare në veri të Adriatikut me ndikim edhe në vendin tonë do të diktojë kushtet...

Defender 2023/ Shqipëria bëhet “bazë stërvitje” e NATO-s

Shqipëria është gati të shërbejë si vend pritës për një tjetër stërvitje të madhe që do të zhvillohet në vitin 2023. Ambasadorja amerikane në...

Horoskopi për ditën e martë, 26 tetor 2021

Dashi Ato që do të ndodhin në punën tuaj këtë javë mund të jenë vërtetë sfiduese, por ju keni aftësitë dhe vetëbesimin për ta kaluar...

“Mjafton një unazë helmuese nga Rusia” / Princi saudit i kurorës akuzohet se planifikoi vrasjen e Mbretit Abdullah

Princi i kurorës i Arabisë Saudite sugjeroi përdorimin e një "unaze helmuese" për të vrarë mbretin Abdullah, tha një ish -zyrtar i lartë i...

Lajme të tjera

Web TV