Kërcënohet Albin Kurti, forca të shumta sigurie pranë shtëpisë së tij

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar dhe si masë e kujdesit forca të sigurisë janë shtuar pranë shtëpisë së tij.

Kështu ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu.

“Kryeministri Kurti është kërcënuar.  Për këtë arsye, si masë e kujdesit të shtuar, është rritur edhe niveli i tij i sigurisë”, u shpreh Kryeziu për Telegrafin.

Ai shtoi se “Institucionet e hetuesisë dhe sigurisë tashmë janë duke bërë punën e tyre”.

“Ato bëjnë vlerësimet e nevojshme dhe ndërmarrin masat përkatëse. Në anën tjetër, kryeministri vazhdon angazhimin e tij të rregullt”, tha Kryeziu.

Nuk është bërë e ditur për çfarë kërcënimi bëhet fjalë, e as kush e ka kërcënuar kryeministrin.


Të fundit

Kërcënohet Albin Kurti, forca të shumta sigurie pranë shtëpisë së tij

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar dhe si masë e kujdesit forca të sigurisë janë shtuar pranë shtëpisë...

Helmimi masiv i qytetarëve nga uji në Krujë, Rama: Qeveria bëri investimin, ujësjellësi ka përgjegjësinë të sigurojë cilësinë!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas situatës së krijuar në Krujë, ku qindra qytetarë u helmuan nga uji i pijshëm....

Rama flet për herë të parë për Vettingun e politikanëve: Gati të ulemi në tryezë me opozitën

Kryeministri Edi Rama foli për herë të parë për propozimin e kryedemokratit Lulzim Basha për vettingun e politikanëve. Pas mbledhjes me krerët e degëve të...

Unaza e Madhe, hapet një tjetër segment për qarkullimin (Video)

Duke nisur nga mesnata e kësaj të mërkure do të hapet për qarkullimin e automjeteve një tjetër segment i Unazës së Madhe të Tiranës. Bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për ‘kandidaturën’ e Sali Berishës?

Nga Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

Lajme të tjera

Web TV