Temperatura deri në 23 gradë, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mbetemi edhe ditën e enjte në ndikimin e qendrës anticiklonare duke bërë që vendi ynë të jetë në dominimin e kthjellimeve në gjysmën perëndimore por gjysma lindore e territorit parashikohet me kthjellime dhe kalime të herë pas hershme të vranësirave, ku më të fokusuara vranësirat do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore të territorit Shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por konstante mbeten vlerat e mesditës duke u luhatur nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.


Të fundit

Temperatura deri në 23 gradë, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Mbetemi edhe ditën e enjte në ndikimin e qendrës anticiklonare duke bërë që vendi ynë të jetë në dominimin...

Hetimi parlamentar për zgjedhjet dështon pa filluar

Komisioni Hetimor Parlamentar i ngritur për hetimin e zgjedhjeve të  25 prillit dështon në të trija mbledhjet. Ende nuk është arritur të merret asnjë...

Horoskopi për ditën e enjte, 28 tetor 2021

Dashi Kujdes nga veprimet që do të bëni në lidhje me partnerin/en nëse nuk doni të keni debate të forta. Ndërsa në planin financiar situata...

Gladbach shkatërron Bayernin e yjeve! Lewandowski me shokë pësojnë ‘manita’ dhe eleminohen nga Kupa

Mesjava e Kupës së Gjermanisë rezervoi një rezultat të pabesueshëm dhe që kishim vite pa e parë te Bayern Munich. Borussia Monchengladbah shkatërroi kampionët e...

Lajme të tjera

Web TV