COVID-19 në burgun e Drenovës/ 11 të dënuar janë infektuar, njëri pret tyre në gjendje të rëndë transportohet në spitalin e Tiranës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

COVID-19 përhapet në burgun e Drenovës. Burime bëjnë me dije se 11 të burgosur kanë rezultuar të infektuar, njëri prej të cilëve është transportuar drejt Tiranës në gjendje të rëndë shëndetësore.

I dënuari me inicialet E.D. prej disa ditësh ka shfaqur simptoma, por gjendja e tij është rënduar mbrëmjen e djeshme.

Të burgosur e tjerë që kanë rezultuar pozitivë, kanë qenë kontakte të E.D. Ata janë karantinuar ndërsa priten edhe rezultate për të dënuarit e tjerë të burgut të Drenovës.


Të fundit

COVID-19 në burgun e Drenovës/ 11 të dënuar janë infektuar, njëri pret tyre në gjendje të rëndë transportohet në spitalin e Tiranës

COVID-19 përhapet në burgun e Drenovës. Burime bëjnë me dije se 11 të burgosur kanë rezultuar të infektuar, njëri prej...

Shtyhet vendimi për ankimin e Thoma Gëllçit, ish-kreu i RTSH: Nuk jam i rrezikshëm

Gjykata e Posaçme e Apelit shtyn për nesër, në orën 12:00, vendimin për ankimin e bërë nga Thoma Gëllçi kundër masës së sigurisë “arrest...

Ministri i Jashtëm i Kinës vizitë zyrtare në Shqipëri: Të forcojmë më tej marrëdhëniet mes dy vendeve

Ministri i Jashtëm i Kinës, Wang YI ndodhet në një vizitë zyrtare në vendin tokë, ku ka zhvilluar takime me kryeministrin Edi Rama, Presidentin...

Xhaçka pret ministrin e jashtëm të Kinës: Vullnet për bashkëpunim në të gjithë ato çështje ku ndajmë qëndrime e interesa të përbashkëta

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme,  Olta Xhaçka, priti në një takim Këshilltarin e Shtetit dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës...

Zjarr masiv në Labinot Mal në Elbasan, digjet 1 hektarë pyje, zjarrfikëset në vend

Një vatër zjarri është shfaqur mesditën e së premtes në masivin pyjor të fshatit Labinot Mal të Bashkisë Elbasan. Zjarri deri në orën 14:00 ka...

Lajme të tjera

Web TV