Elbasan/ Makina e parkuar përfshihet nga flakët, dyshimet e para

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Një makinë tip ‘Benz’ është djegur në Elbasan mbrëmjen e sotme. Mjeti ka qenë i parkuar në lagjen ‘Fushë Mbret’ të Elbasanit në momentin kur ka shpërthyer në flakë.

Makina ishte në pronësi të Shaban Dokut, i cili nuk njihet si person me precedent penal.

Nuk dihen shkaqet e rënies së zjarri nëse ka ndodhur nga defekt elektrik apo ka qenë i qëllimshëm.

Policia dhe zjarrfikësja po shuajnë flakët dhe vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.


Të fundit

Përgënjeshtrohet grupi i Berishës, akuzuan Pompeon se u pagua për t’u shfaqur krah Ramës

Sipas presidentit të kompanisë amerikane të energjetikës, “Linden Energy”, vizita në Tiranë e ish-sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo...

Nju Jork: Përurohet rruga “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu”

Me vendim të Bashkisë së Nju Jorkut, një rruge në lagjen Bronks iu shtua edhe emri i heroit kombëtar “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu”. Ceremonia e emërtimit...

U plagos në lokalin e Noizyt, Ardit Kërtusha: Atentati do kryhej nga vr*sës me pagesë

Zbardhet dëshmia e Ardit Kërtushës. Burimet bëjnë me dije se Kërtusha mohon që ngjarja të ketë ndodhur për motive banale apo konflikt të çastit...

“Kemi mbetur pa lidership në nivel lokal”/ Rama: Procesi duhet të përfundojë në vjeshtë

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e mbajtur në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë, takim i mbajtur në kuadër të zgjedhjes së strukturave...

Borrell: Duhet të hapim negociatat me Shqipërinë para përfundimit të presidencës franceze

Përfaqësuesi i Lartë i BE, Josep Borrell ka bërë një deklaratë për mediat pas takimit të ministrave të jashtëm të BE-së ku ka kërkuar...

Lajme të tjera

Web TV