Temperatura deri në 23 gradë, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zhvillimi i një qendre të presionit të lartë atmosferike mbi brigjet e Adriatikut, do të sjellë mbizotërim të kthjellimeve gjatë gjithë ditës në zonat bregdetare. Sipas MeteoAlb, zonat e ulëta dhe zona malore do të kenë herë pas here kalime të pakta vranësirash, të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat e thella në Verilindje të territorit Shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Juglindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim te ulët.


Të fundit

Temperatura deri në 23 gradë, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Zhvillimi i një qendre të presionit të lartë atmosferike mbi brigjet e Adriatikut, do të sjellë mbizotërim të kthjellimeve...

PS gati për zgjedhjet lokale, “topi” tek Presidenti

Pas vendimit që do të jap Gjykata Kushtetuese për ligjshmërinë ose jo të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit 2019, pritet që të dekretohet nga...

Horoskopi për ditën e shtunë, 30 tetor 2021

Dashi Edhe pse Mërkuri pozitiv është tashmë plotësisht në shenjë, duket se stresi i akumuluar nga prania e Marsit e ka bërë të vetën. Demi Parashikohet një...

Çfarë po ndodh me mbretëreshën? Për dy javët e ardhshme Elizabeth “heq dorë” nga detyrat e saj

Mbretëresha e Britanisë, Elizabeth është këshilluar nga mjekët të pushojë për dy javët e ardhshme dhe nuk do të kryejë vizita zyrtare gjatë kësaj...

Lajme të tjera

Web TV