Helmimi nga uji në Krujë/ Prokuroria merr nën hetim 3 zyrtarë, pezullohen nga detyra (Emrat)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Krujë ka marrë nën hetim 3 persona  për helmimin masiv në Krujë disa ditë më parë. Nën hetim janë shetasit:

Ledio Çela Administrator i Ujësjellës Kanalizimeve Krujë

Andi Kupa  Drejtues teknik

Ervin Karafili  Shef i Shërbimit të Epidemologjisë dhe Higjenës Krujë

 

 

Të tre këta persona dyshohen se janë përgjegjës për kryerjen e veprës penale “Shpërdorim i Detyrës” që me veprimet e tyre kanë lejuar ndotjen e ujit të pijshëm dhe dëmtimin e shëndetit të qytetarëve të Krujës.

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Krujë i ka pezulluar po ashtu edhe nga detyra të tre shtetasit.

Të fundit

Në një lidhje me Luiz Ejllin? Mariza Ikonomi thyen heshtjen, si qëndron e vërteta e fotos

Mariza Ikonomi ka sqaruar fotografitë që kanë qarkulluar në rrjet me Luiz Ejllin, banori i Big Brother VIP që...

Rusia merr drejtimin e presidencës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Të shtunën, në atë që disa kritikë thonë se tingëllon më shumë si një shaka e 1 prillit sesa si realitet, Rusia mori presidencën...

Ligj për miq! Pijini lëngun, rregullores të Kuvendit!

Nga Artan Fuga Ligj për miq ! Shihni vetëm pesë minutat e fundit të kësaj videoje që është postuar më poshtë dhe që është një regjistrim...

14 vite në NATO/ Ambasada e SHBA del me mesazhin e rëndësishëm

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar për 14 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Përmes një postimi në Twitter, ambasada e SHBA thotë...

Shqipëria,14 vjet në NATO/ Begaj: Krenarë që jemi pjesë e aleancës më të fuqishme në botë

Presidenti i vendit Bajram Begaj, ka reaguar në rrjetet sociale për 14 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Ai shprehet se Shqipëria është krenare...

Lajme të tjera

Web TV