Përfundon rruga e Dukaj-Sinanaj, Rama: Një tjetër hapësirë zhvillimi turistik e bujqësor të Shqipërisë rurale

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e tij me pamje nga rruga e sapopërfunduar Dukaj-Sinanaj, e cila lidh Tepelenën me bregdetin.

Një rrugë e shtruar mes bukurive të natyrës unike shqiptare, ajo krijon një tjetër hapësirë zhvillimi turistik e bujqësor të Shqipërisë rurale.

Videoja e publikuar nga kryeministri është e shoqëruar edhe me një këngë me iso jugore.

“Mirëmëngjesi dhe me këto pamje të rrugës së sapopërfunduar Dukaj-Sinanaj, e cila lidh Tepelenën me bregdetin dhe krijon një tjetër hapësirë zhvillimi turistik e bujqësor të Shqipërisë rurale, ju uroj një ditë të mbarë.”, shkruan Rama në rrjetin e tij social Facebook.

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV