Peleshi për buxhetin e MM-së: Kemi parashikuar rritje pagash në masën 30%

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Komisioni i Sigurisë ka thirrur sot në një seancë dëgjimore ministrin e Mbrojtjes, Niko Peleshi ku prezantoi buxhetin për vitin 2022.

Ky i fundit gjatë fjalës para të pranishmëve, theksoi se është parashikuar që të ketë një rritje pagash prej 30% për të gjithë personelin. Sipas tij, kjo është një rritje historike e pagave, ku do të përfitojnë nga ushtari më i thjeshtë deri te gjenerali.

Po ashtu Peleshi tha se për Emergjencat civile është akorduar buxheti me një vlerë prej 20 milionë dollarësh.


Të fundit

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

EMRAT/ Me pistoletë dhe kokainë në makinë, prangosen dy persona në Tiranë

Me armë zjarri pistoletë dhe kokainë, në automjet, kapen në flagrancë dhe vihen në pranga 2 shtetas. Sekuestrohen arma e zjarrit pistoletë, krehri me municion...

Vlera e koeficientit të pagave për vitin 2023/ Ku renditet Shqipëria

Vlera e koeficientit të pagave për vitin 2023 do të jetë 105 euro. Kështu tha kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë mbledhjes së Qeverisë më...

Pse për numerologët dita e nesërme është kaq fatsjellëse, ja çfarë duhet të bëni

Që nga 22 janari, të gjithë planetët po lëvizin drejtpërdrejt (pra, asnjëri prej tyre nuk është në prapavijër), dhe me hyrjen në muajin shkurt,...

Lajme të tjera

Web TV