Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Varianti delta ‘pushton’ Evropën, Merkel: Vaksina anti-COVID një detyrim ndaj shoqërisë ku jetojmë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Qytetarët që ende nuk janë vaksinuar, teksa vala e katër e pandemisë është në kulmin e saj dhe COVID-19 po përhapet me shpejtësi, duhet të kuptojnë që kanë detyrim ndaj pjesës tjetër të shoqërisë dhe mbrojtjen e të tjerëve, tha në një deklaratë kancelarja në ikje, Angela Merkel.

Shifrat e rasteve të reja nga koronavirusi janë rritur në mënyrë drastike në të gjithë Evropën, ndërsa ekspertët po shqetësohen për sistemet shëndetësore dhe presionin për shkak të mbingarkesës në spitale.

Kjo situatë  sipas tyre vjen për shkak të personave të pavaksinuar, të cilët me papërgjegjshmëri përhapin sëmundjen.

Sipas statistikave, numri më i lartë i të pavaksinuarve janë të rinjtë, të cilët në shumicën e rasteve nuk përjetojnë format më të rënda të virusit, por ata janë përçues të tij.

Merkel, e cila po intervistohej nga presidenti i Microsoft, Brad Smith, shtoi se sfidat e pandemisë dhe ndryshimet klimatike janë të ngjashme, pasi të dyja ishin procese eksponenciale, ashpërsia e të cilëve ishte e vështirë të dallohej në fillimin e një kurbe rritjeje.

“Kur shihni fillimin e një rritjeje eksponenciale, duhet të veproni menjëherë dhe të kuptuarit se çfarë do të thotë eksponenciale nuk është i përhapur në shoqëritë tona,” tha Merkel.

Pas shfaqjes së variantit delta, Evropa po përjeton një valë të re të koronavirusit, duke rritur në mënyrë drastike numrin e rasteve të reja.

Megjithëse qeveritë e vendeve kanë filluar të marrin masa të reja shtrënguese dhe të intensifikojnë procesin e vaksinimit, sërish gjendja epidemiologjike mbetet shqetësuese.

Të fundit

A po frenohen turistët? Zv.ministrja e Turizmit: Numri nuk është ulur, por…

Zëvendës ministrja e Turizmit thotë se numri i turistëve që vizitojnë vendin nuk është ulur, siç është krijuar perceptimi,...

Manastirliu: Jemi krah të rinjve! 50 mijë studentë mbështeten me bursa

Deputetja Erisa Xhixho kërkoi sot interpelancë me ministren e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu. Xhixho u shpreh buxheti i parashikuar për arsimin është më i...

Atentati ndaj Trump në 3D/ Si dështoi Shërbimi Sekret për të parandaluar të shtënat

Vetëm disa sekonda u nevojitën për të ekzekutuar Thomas Matthew Crooks, i cili hapi zjarr për të vrarë ish-presidentin amerikan Donald Trump. 20 vjeçari ...

Lea Ypi, zgjidhet anëtarja e parë shqiptare në Akademinë Britanike

Lea Ypi është bërë anëtarja e parë shqiptare në Akademinë Britanike. Përmes një postimi në Instagram, Ypi është shprehur se është shumë e lumtur dhe...

Von der Leyen paralajmëron se do ta ketë prioritet zgjerimin, në prag të mandatit të dytë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pritet të zgjidhet të enjten edhe për një mandat në krye të këtij institucioni, për një...

Lajme të tjera

Web TV