Atentati mafioz në Astir/ Erigers Mihasi dyshohet se ekzekutoi ish-policin disa ditë më parë në Laç

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Detaje të reja kanë dalë nga atentati mafioz në Tiranë. Sipas raportimeve viktima Erigers Mihasi dyshohet për vrasjen e ish- policit Xhelal Reçi, një ngjarje e ndodhur disa ditë më parë në Laç. Megjithatë, për të nuk kishte asnjë akuzë zyrtare pavarësisht se përgjohej nga Prokuroria. Viktima e dytë e ditës së sotme, Armando Dumani ishte gjithashtu me precedent penal. Mihasi përpos grabitjes nën presionin e armës në banesën e prindërve të Elton Çiços, një ngjarje e regjistruar në Tepelenë ai gjithashtu dyshohej për bashkëpunim në sulmin me armë ndaj kompleksit ‘Eiffel’. Nga ana tjetër Dumani dyshohet se ishte i përfshirë në një grabitje të një banke të nivelit të dytë.

Ndërkohë sa i përket autorëve dhe ngjarjes tragjitike të ditës së sotme, raportohet se ata e kanë ndjekur makinën për një kohë të gjatë dhe për të kryer ekzekutimin kanë pritur momentin ku janë gjendur në një zonë pa prani të kamerave të sigurisë. Pas atentatit, ata kanë mundur të depërtojnë mes makinave dhe të largohen. Policia ka gjetur dhe një mjet tip “Toyota” të djegur në zonën e Thumanës, tragat e së cilës rezultonin të vjedhura në Tiranë.


Të fundit

Nju Jork: Përurohet rruga “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu”

Me vendim të Bashkisë së Nju Jorkut, një rruge në lagjen Bronks iu shtua edhe emri i heroit kombëtar...

U plagos në lokalin e Noizyt, Ardit Kërtusha: Atentati do kryhej nga vr*sës me pagesë

Zbardhet dëshmia e Ardit Kërtushës. Burimet bëjnë me dije se Kërtusha mohon që ngjarja të ketë ndodhur për motive banale apo konflikt të çastit...

“Kemi mbetur pa lidership në nivel lokal”/ Rama: Procesi duhet të përfundojë në vjeshtë

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e mbajtur në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë, takim i mbajtur në kuadër të zgjedhjes së strukturave...

Borrell: Duhet të hapim negociatat me Shqipërinë para përfundimit të presidencës franceze

Përfaqësuesi i Lartë i BE, Josep Borrell ka bërë një deklaratë për mediat pas takimit të ministrave të jashtëm të BE-së ku ka kërkuar...

Demokrati nga Kukësi i shpreh dashurinë Berishës: Të kam në zemër, me ty deri në vdekje

Gjatë takimit të Berishës në Kukës, njëri prej mbështetësve të tij i ka shprehur dashurinë. Ai i tha Berishës se atë e thërrasin Muharrem...

Lajme të tjera

Web TV