Reperi Don Xhoni në telashe? Policia i gjen armë brenda mjetit luksoz

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Rajonit të Prishtinës kanë ndaluar një veturë të tipit Range Rover. Në veturë ndodhej reperi Don Xhoni dhe Festim Strumcaku.

“Pas një kontrolli të detajuar që i është bërë dy personave, dhe veturës, policia ka arritur që të gjejë dhe të sekuestrojë: Një armë të shkurtë, një karikatore si dhe 6 fishekë”, njofton policia.

Policia njofton se i dyshuari, Festim Strumcaku, 25 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, është dërguar për intervistim, në stacionin policor në Prishtinë.

 


Të fundit

Reperi Don Xhoni në telashe? Policia i gjen armë brenda mjetit luksoz

Policia e Rajonit të Prishtinës kanë ndaluar një veturë të tipit Range Rover. Në veturë ndodhej reperi Don Xhoni...

SHBA/ Rekord viktimash nga mbidoza

Më shumë se 100,000 amerikanë kanë vdekur si pasojë e mbidozës së drogës përgjatë një viti dhe në kohë të pandemisë së koronavirusit. Kjo...

“Amaneti i nënës sime që të mos e pranoja ish-shoqen e saj të Luftës, Nexhmije Hoxhën, nëse vinte për ngushëllim… “/ Kujtimet e panjohura...

Nga Bashkim Trenova Memorie.al publikon kujtimet e gazetarit, publicistit, përkthyesit, studiuesit, shkrimtarit, dramaturgut dhe diplomatit të njohur, Bashkim Trenova, i cili pasi u diplomua në Fakultetin...

Studjuesi Fischer: Zogu ishte një nacionalist dhe ai nuk u lëkund nga presionet dhe kërcënimet e Musolinit, i cili…

Nga Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të raporteve të Mbretit Zog me Italinë fashiste të Benito Musolinit, të cilët që nga ardhja e tij...

Zjarri në pallat/ Vajza e panikosur: S’po gjej nënën, më është bllokuar brenda

Vijon makthi për banorët e pallatit të përfshirë në flakë në zonën e Freskut në Tiranë. Një grua nuk po gjen dot nënën e saj...

Lajme të tjera

Web TV