As Ronaldo dhe as Messi, ja kush janë golashënuesit më të mirë të momentit në Evropë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pesë lojtarë në Evropë janë duke kaluar një formë të shkëlqyer këtë sezon.

Por, në mesin e tyre nuk janë emrat e mëdhenj të futbollit si Cristiano Ronaldo e Lionel Messi.

Në listën me më shumë gola të shënuar, kryeson sulmuesi polak i Bayern Munich, Robert Lewandowski, i cilia ka plot 13 gola të shënuar.

I dyti në këtë listë është sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema i cili ka 10 gola deri më tani me “Los Blancos”.

Sa Benzema ka edhe Immobile e Mohamed Salah, të cilët kanë nga 10 gola të shënuara, ndërsa i pesti është Erling Haaland i cili deri më tani ka pesë gola të shënuara.

Të fundit

Vajza e tij humbi jetën në lule të rinisë/ Familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit

Familja e ish-nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Tavos, ka hapur dyert e mortit pas një tragjedia te rëndë, ku vajza...

“Duart lart se ju vramë”/ Pronarja e argjendarisë rrëfen tmerrin, ja si e grabitën

Detaje të reja zbardhen lidhur me grabitjen e argjendarisë në Kamëz, gjatë pasdites së djeshme. Pronarja e argjendarisë në Kamëz është shprehur se kanë...

Dua Lipa shfaqet e veshur me stilin që rrëmben vëmendjen në New York

Dua Lipa dukej mahnitëse me një pallto të zezë me lesh artificial në New York City të martën dhe tërhoqi vëmendjen me veshjen poshtë,...

Riaktivizohet vullkani në Malin Etna

Vullkani Etna në Italinë jugore ka shpërthyer sërish. Aktiviteti vullkanik vazhdon në Malin Etna, i cili është afërsisht 3.300 metra i lartë, në ishullin...

Aspirina, “dëmton” zemrën? Studimi viral i mjekut, Bigfarma kundër tij

TIRANË- Përdorimi i aspirinës e rrit me 26 për qind rrezikun e infarktit të zemrës tek njerëzit që kanë qoftë edhe një faktor predispozues lidhur...

Lajme të tjera

Web TV