Shkatërrohet grupi me 8 shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen dy plantacione me marijuanë, makina dhe euro

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tetë shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë spanjolle pasi akuzohen për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Mësohet se autoritetet kanë sekuestruar 2 plantacione me marijuanë, ku u kultivuan mbi 2 mijë rrënjë kanabisi me peshë 250 kg, 4 kg marijuanë e përpunuar dhe 6500 euro.

Më tej raportohet se policia spanjolle ka sekuestruar dhe një automjet dhe disa pajisje që shërbenin për përpunimin e drogës.

Të arrestuarit i përkasin moshës 18-42 vjeç. Hetimet për goditjen e këtij grupi kanë nisur që në muajin gusht, ku u gjet një sasi droge e braktisur në një depo në Catarroja.

Të fundit

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Vendet e lira të punës/ Vetëm 7.6% e tyre kërkojnë arsim të lartë

Më datën 21 maj, Agjencia Kombëtare e Punësimit shpalli rreth 2010 vende të lira pune në të gjithë vendin, por nga përpunimi i të...

Rita Lati rrëfen historinë e trishtë: Kam humbur një vajzë, ishte identike me Rozën!

Aktorja Rita Lati ka rrëfyer historinë e trishtë të jetës së saj, teksa zbuloi se ka humbur një vajzë. Artistja ka treguar se vogëlushja erdhi...

Lajme të tjera

Web TV