Horoskopi ditor, 19 nëntor 2021

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashi
Ka rrezik qe për çiftet te shtohen zënkat dhe debatet gjate kësaj dite. Do e urreni dëshirën e tjetrit për t’iu dominuar dhe do ja bëni te ditur atij ketë gjë. Deri ne mbrëmje nuk do kenë te mbaruar mosmarrëveshjet. Beqaret do kenë nevoje për me shume siguri për te pranuar te fillojnë një lidhje. Ne planin financiar do jete Saturni qe do ju beje me te logjikshëm me shpenzimet dhe gjendja do mbetet e mire.

Demi
Jeta juaj ne çift nuk ka për te ecur aspak mire gjate kësaj dite. Shpesh do ndiheni aq keq saqë do vini ne pikëpyetje vijimësinë e kësaj lidhjeje. Beqaret do kenë plot takime interesante dhe do ndihen mire pranë disa personave, vetëm se ju duket ende herët për te hedhur hapa. Buxheti me ne fund do ekuilibrohet dhe do mund te kryeni pa frike investimet e planifikuara me herët.

Binjaket
Ata qe janë ne një lidhje do mendojnë seriozisht te ecin hapa përpara. Familja për ta është gjeja me e rëndësishme dhe mund te mendojnë edhe ta zgjerojnë atë. Beqaret do kalojnë një dite te bukur e te mbushur me kënaqësi. Shume gjera kane për te ecur edhe me mire nga sa ata mendonin. Ne planin financiar do jeni me shume fat dhe do mund te ndihmoni edhe disa miq.

Gaforrja
Nëse jeta juaj do jete si një ëndërr sot, meritat janë te gjitha tuajat. Ne çdo moment keni menduar edhe për te ardhmen. Ata qe janë vetëm duhet te bëjnë gjithë kohës kujdes sepse disa persona qe mund t’i joshin nuk do iu ofrojnë dashurinë e kërkuar. Ne planin financiar problemet do jene te vazhdueshme. Here pas here do gjendeni edhe ne situata te vështira.

Luani
Për ata qe janë ne një lidhje ose do jete një dite rutine dhe e mërzitshme ose mund te ketë ndarje përfundimtare. Nuk do përjetoni aspak emocionet qe keni ëndërruar. Beqaret duhet t’i besojnë instinktit te pare sepse nuk kane për t’u zhgënjyer aspak. Buxhetin menaxhojeni me sa me shume kujdes nëse doni qe edhe e ardhmja te jete e mbrojtur.

Virgjeresha

Dite shume e bukur kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do mendoni ta surprizoni ne çdo moment partnerin dhe emocionet do jene te njëpasnjëshme. Beqaret nuk duhet te jene impulsive pasi mund te bëjnë gabime me pasoja. Buxhetin lëreni ne dore te specialisteve pasi nëse vazhdoni te shpenzoni si kohet e fundit keni për te mbetur shpejt pa para.

Peshorja
Sot do ju duket vetja sikur jeni ne ëndërr ju te dashuruarve pasi partneri do ju surprizoje ne çdo moment. Do ndiheni me te vërtetë me se miri. Beqaret do vazhdojnë te mendojnë për një person te cilin nuk kane për ta bere kurrë për vete. Për financat rrethanat nuk do jene shume te mira. Disa mund te gjenden ne vështirësi edhe për te kryer shpenzimet me te nevojshme.

Lexo edhe :  Gazeta Fjala, e martë 16 nëntor 2021

Akrepi
Sot do ndiheni me te lire te bëni atë qe mendoni ju te dashuruarit dhe partneri do bjere dakord për gjithçka. Dite pozitive do jete për te gjithë. Beqaret do fillojnë si me shaka një njohje e cila mund te përfundojë edhe ne martese. Ndonjëherë gjerat ndodhin ashtu si nuk e pret. Financat do jete goxha te mira, por duhet te shpenzoni vetëm për gjerat me te nevojshme. Do ju duhen me shume para nesër.

Shigjetari
Kushtojini me tepër vëmendje partnerit tuaj gjate kësaj dite sepse po e late pas dore do e humbisni atë dalëngadalë. Ata qe janë vetëm do realizojnë disa takime neper vendet ku do shkojnë dhe do ndihen si kurrë ndonjëherë me pare. Gjendja e financave do varet tërësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato. Huat ndalini sepse keni për te pasur vështirësi me vone.

Bricjapi
Me ne fund pas një periudhe delikate dhe te mbushur me mosmarrëveshje sot do gjeni kompromisin me partnerin tuaj dhe gjerat do ju ecin me mire se kurrë me pare. Beqaret do i japin rëndësi miqësisë dhe nuk do mendojnë për dashurinë. Ne fakt edhe mundësi nuk do ketë. Buxhetin vazhdoni ta menaxhoni siç po e bëni dhe keni për te marre shpejt rezultatet.

Ujori
Duhet te bëni te gjitha përpjekjet sot ju te dashuruarit vetëm qe marrëdhënia ne çift te mos përkeqësohet. Me durim dhe tolerance arrihet çdo gjë. Beqaret do jene si ne ajër dhe nuk do dine çfarë te bëjnë kur te marrin propozime. Buxheti do ketë përmirësime te konsiderueshme. Përfitoni nga kjo për te shlyer detyrimet qe keni tek dikush dhe hiqni edhe disa para mënjanë.

Peshqit
Partneri do beje te pamundurën sot për t’ua plotësuar dëshirat, por nuk do ja dale dot me te gjitha. Gjithsesi keni për t’u ndier me mire se dje. Beqaret do mërziten pasi nuk do arrijnë dot ta tërheqin pas vetes personin qe pëlqejnë. Ai ne fakt do e ketë mendjen gjetiu. Buxheti do jete i mire, por për shkak te disa investimeve qe duhet te bëni për shtëpinë ose makinën mund te dobësohen shpejt.


Të fundit

Horoskopi ditor, 19 nëntor 2021

Dashi Ka rrezik qe për çiftet te shtohen zënkat dhe debatet gjate kësaj dite. Do e urreni dëshirën e tjetrit...

Frikë nga sulmet/ Vrasësi i Mateos dërgohet në burgun e Vlorës i mbërthyer nga policët, futet në izolim

Klodian Çalamani, autori i vrasjes së 8-vjeçarit Mateo Vasiu, është dërguar në burgun e Vlorës mbrëmjen e sotme. Shkak për këtë u bë frika për...

Dinamo eliminon Tiranën, në çerekfinale e pret Partizani

Dinamo kualifikohet mes drithërimash në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë pasi eliminoi Tiranën pas një ndeshjeje dramatike që dukej sikur nuk do të kishte...

Flakët përfshijnë një apartament në Vlorë, ja çfarë dyshohet

Përfshihet nga flakët një banesë në një pallat në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Isa Boletini” mbrëmjen e sotme, teksa menjëherë kanë shkuar...

“Kutia e fundit”, Lorenc Vangjeli: Basha bëri lëvizjen e duhur me thirrjen e Kuvendit

Analisti Lorenc Vangjeli deklaroi në “Log” në ABC se me thirrjen e Kuvendit, kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë lëvizjen që duhet të kishte bërë...

Lajme të tjera

Web TV